אילוסטרציה
רק לא ליפול. אילוסטרציה | צילום: רויטרס

הסלפי מסוכן לבריאות: ממשלת רוסיה החליטה לצאת בקמפיין להעלאת המודעות לצילום עצמי בטוח, לאחר שבשנה האחרונה נהרגו עשרה אנשים ויותר ממאה נפצעו כשניסו לצלם את עצמם במגוון דרכים - החל מהחזקת אקדח טעון או רימון, ועד להליכה על פסי רכבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הקמפיין המיוחד מציג תמרורי אזהרה הדומים לתמרורים המוכרים, ועליהם מצוירת הסכנה שעלולה לארוב בצילום התמונה העצמית. בין האזהרות על השלטים אפשר לראות החזקה של מוט סלפי על גבי פסי רכבת או צילום על עמוד חשמל.

הדרכים בהן לא מומלץ להצטלם
הדרכים בהן לא מומלץ להצטלם | צילום:הרוסים לא הסתפקו באיורים, וצירפו סיסמאות להעלאת המודעות כמו "סלפי מגניב יכול לעלות בחיים", או "צילום סלפי עם נשק עלול להרוג". "לצערנו הבחנו באחרונה שמספר התאונות הנגרמות לאוהבי הצילום העצמי עולה ועולה", אמרה סגנית שר הפנים ברוסיה ילנה אלכסייבה. "אנשים צריכים להפנים את העובדה שהמירוץ אל עבר מאות הלייקים עלול להוביל למסע אל המוות".

בין האירועים הקשים שדווחו בשנה האחרונה, ישנו מקרה של צעירה בת 21 ממוסקבה שירתה בעצמה בטעות בזמן שניסתה להצטלם כשהיא מחזיקה אקדח. במקרה אחר פוצצו עצמם למוות שני נערים מהרי אורל שניסו להצטלם עם רימון יד. במקרה זה הטלפון הנייד ששרד את הפיצוץ תיעד את התאונה הטרגית.