שלושת הילדים, ארכיון
שלושת הילדים, ארכיון | צילום:

מקורביו של האב הישראלי, ששלושת ילדיו נשלחו למתקן כליאה בארה"ב בשל מאבק משמורת עם אמם, טוענים כי בכוונתו לפנות לבית המשפט ולדרוש חזקה מלאה עליהם. בשיחה עם חדשות 2 Online הם אומרים: "מעל הכל חשובה לאב טובת הילדים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפרשה, שכבר זכתה לכינוי "משפט שלמה" המודרני, התפרסמה בארה"ב לאחר ששופטת בבית משפט במישיגן פסקה שעל הילדים לעבור למתקן כליאה, בשל סירובם להיפגש עם האב במסגרת הסדרי המשמורת בין ההורים - עומר ומיה צמחוני. בהמשך הועברו הילדים לקייטנה במימון הפדרציה היהודית.

בשיחה עם חדשות 2 Online, מפנים מקורביו של האב אצבע מאשימה לעבר האם בכך שילדיה סירבו להיפגש עם אביהם. "המצב היה הזוי לגמרי, האבא היה מגיע להיפגש איתם במסעדה, הוא היה יושב איתם והם לא היו מדברים איתו", סיפר חבר קרוב לאב. "הם לא היו מחליפים איתו מילה".

החבר הקרוב המתגורר בישראל טוען כי האב, עומר צמחוני, עוקב מקרוב אחר הנעשה בחייהם של ילדיו בתקופה מורכבת זו. "הוא מקבל דיווחים שוטפים ממנהלי המחנה, על פי הדיווח האחרון שקיבל הם בסדר ומתאקלמים במקום. הוא אף נסע לשם ביום שישי". לדברי מקורבו, אין בכוונתם להלהיט את הרוחות, אלא להביא להרגעה של המצב.

רון טורוסיאן, מכר נוסף של האב המשמש גם כנציגו ודוברו בארה"ב, הדגיש היום: "עומר מעוניין במשמורת מלאה על הילדים. נקלענו לסיטואציה מצערת עבור שלושת הילדים. הוא רק מעוניין שיהיו לו קשר בריא איתם".

טורוסיאן, חבר קרוב של האב מזה 20 שנה מדגיש כי בכוונת האב לשקם את מערכת היחסים עם ילדיו. "עומר הוא אבא טוב שבסך הכל רוצה להיות מעורב בחיים של הילדים שלו, הוא מקבל עדכונים ממחנה הקיץ באשר אליהם".

מנגד אמם של הילדים הדגישה לאחר הדיון בבית המשפט כי לא ניתן לכפות על ילדיה קשר עם אביהם בניגוד לרצונם. "אהבה מגיעה עם אהבה, אתה לא יכול לכפות על מישהו לאהוב", טענה האם מאיה צמחוני.

על פי מסמכי בית המשפט האמריקני, הדיון הבא שאליו יוזמנו ההורים, שנמצאים בסכסוך מאז נפרדו בשנת 2009, יתקיים כבר בשבוע הבא. עד אז נותר לקוות שהמאבק המשפטי המכוער לא יגרום לפגיעה נוספת בשלושת הילדים, הנמצאים במרכזו.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני