מעט משריד המטוס שכן נמצאו (צילום: CNN)
כנף במטוס שנמצאה | צילום: CNN

יותר משנה לאחר שטיסה 370 של חברת "מלזיה איירליינס" המריאה מקואלה למפור לבייג'ינג, מציאת שברי מטוס היום (רביעי) באוקיינוס ההודי הפיחה תקווה ברחבי העולם שמא נפתרה אחת התעלומות הגדולות ביותר בהיסטוריה של עולם התעופה. עם זאת, גורם המעורה בחקירה מבהיר: מוקדם מדי מכדי לקבוע האם אכן מדובר במטוס הנעלם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנשים נחפזים למסקנות בנוגע למציאת השברים", קובע אריק צ'סניו, בכיר ברשות התעופה באי ראוניון, בו נמצאו החלקים המסתוריים. "אין ספק כי מדובר בשברים של מטוס, אך אנחנו לא יודעים בדיוק לאיזה מטוס הם שייכים".

השברים שנמצאו נשטפו לחופי האי שנמצא מזרחית למדגסקר. חאבייר טיילמן, טייס לשעבר המתגורר באי מצא את שברי המטוס, ושלח תמונות שצילם לצוות חוקרים צרפתים. אלו אישרו כי "קיימת סבירות גבוהה שמדובר בחלק השייך למטוס טיסת MH370 האבודה".

"חקרתי לעומק את הצילומים והתייעצתי עם מומחים רבים", אמר טיילמן. "כולנו סבורים שמדובר בכנף מטוס בואינג 777 - בדומה למטוס שאבד". כנף המטוס הועברה לבדיקת משטרת ראוניון, שהודיעה כי על פי ממצאי הבדיקה, החלק שהה במי האוקיינוס במשך למעלה משנה, נתון המגביר את הסבירות כי מדובר בחלק ממטוס "מלזיה איירליינס".

שרידי המטוס המלזי שנמצאו (צילום: CNN)
החלק שנמצא תואם לדגם המטוס שנעלם | צילום: CNNטיילמן הוסיף כי בנוסף למשטרת צרפת, גם אוסטרליה, שאחראית על החיפושים, הביעה עניין בממצאים. "איני יודע כמה זמן ייקח לאשר כי החלק שנמצא אכן שייך למטוס, אך מדובר בהתפתחות חשובה", הוא הבהיר.

בקרוב לווין יעקוב אחרי כל תנועה (צילום: רויטרס)
התעלומה בדרך לפתרון? | צילום: רויטרסב-8 במרס 2014 המריאו 239 נוסעים ואנשי צוות מקואלה לומפור שבמלזיה לבייג'ינג. זמן לא רב לאחר ההמראה נעלמה טיסה 370 של "מלזיה איירליינס" ממסכי המכ"ם - היעלמות שהפכה לתעלומה הגדולה בתולדות התעופה האווירית. עד היום לא נמצאו שרידי המטוס המלזי ולא ברור מה עלה בגורלו, אך הנוסעים ואנשי הצוות הוגדרו מתים.