תמונת אילוסטרציה (צילום: רויטרס, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

ילדי הקהילה החרדית בצפון לונדון מקבלים מראשי הקהילה דפי עבודה בהם נכתב כי מי שאינו יהודי הוא רשע, כך חושף העיתון הבריטי "האינדיפנדנט". על פי הדיווח, בגן הילדים "בית רחל" של חסידות סאטמר הקיצונית, לומדים הילדים בגילאי שלוש וארבע על זוועות השואה ומתייחסים לנאצים כאל "גויים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כך, למשל, השאלה הראשונה שמופיעה בדף עבודה שחולק לילדים הינה "מה עושים הגויים הרשעים לבתי הכנסת ולחיידרים?", והתשובה הניתנת היא "שורפים אותם". התשובה לשאלה "מה הגויים רוצים לעשות עם כל היהודים?" גם היא קצרה ופשוטה: "להרוג אותם".

לדברי אמילי גרין, גננת לשעבר בגן לבנות בקהילה, "זה לא נדיר שהילדים ילמדו שכל מי שאינו יהודי הוא רשע - הם קולטים את זה בתפילות, בלימודים ובכל אספקט של חייהם". היא מסבירה כי התכנים הללו מחדירים בילדים פחד מפני יציאה לעולם החילוני. כיום, גרין עומדת בראש ארגון "גשר" המסייע לחרדים המעוניינים לעזוב את הקהילה הסגורה.

גורם בתוך החסידות אמר בעילום שם לעיתון כי "זה לא מתייחס במפורש לשואה, אלא מלמד ילדים צעירים מאוד לפחד מאוד מהלא-יהודים ולהתייחס אליהם בחשדנות בגלל מה שעשו לנו בעבר, זה לא שיעור היסטוריה. אי-אפשר לומר שזה מלמד את הילדים קיצוניות, שנאה ופחד לעולם החיצון", הוסיף.

בעקבות הפרסום הבהירו בגן הילדים כי הדפים יתוקנו ואף התנצלו על פגיעה, אם נעשתה - אך גם התעקשו כי הביטוי "גויים" אינו פוגעני.