הקומיקאי היהודי ולדימיר זילינסקי ניצח באופן מובהק בסיבוב השני בבחירות לנשיאות אוקראינה ויכהן כנשיא, כך לפי תוצאות המדגמים שפורסמו הערב (ראשון) במדינה. המדגמים העניקו לו יותר מ-70 אחוזי תמיכה - נתון לא מפתיע לאור יתרונו הבולט בסיבוב הראשון מול 39 מועמדים אחרים שרצו לתפקיד. פורשנקו, הנשיא המכהן, הודה בהפסדו וברך את זילינסקי על נצחונו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הקומיקאי היהודי ככל הנראה ניצח בסיבוב השני בבחירות לנשיאות כשהתמודד ראש בראש מול פורושנקו, כך לפי תוצאות המדגמים. לפי התוצאות, זילינסקי זכה ב-73 אחוזים מהקולות, לעומת פורושנקו שזכה ל-25 אחוזים מקולות המצביעים האוקראינים.

נשיא אוקראינה מחזיק בידיו סמכויות רחבות בתחומי הביטחון, ההגנה ומדיניות החוץ של המדינה. זילינסקי נחשב כתומך באיחוד האירופי וכנוטה לאמץ מדיניות ליברלית יותר.

בניגוד לפורושנקו, שמכהן כבר חמש שנים כנשיא, זילינסקי הוא חסר כל ניסיון פוליטי, ומוכר לאזרחים בעיקר מסדרת טלוויזיה - שם הוא משחק את נשיא אוקראינה. זילינסקי בן ה-41 הוא אמנם טירון פוליטי, אבל נראה שדווקא הוא הצליח למשוך את תשומת ליבם של הבוחרים שמאסו בפוליטיקאים המכהנים שנתפסים באוקראינה כמושחתים.