אירוע ירי בארה
אירוע ירי בארה"ב, ארכיון | צילום: חדשות

אדם אחד נהרג ושבעה נוספים נפצעו הלילה (בין ראשון לשני) באירוע ירי ליד כנסייה במערב בולטימור שבארה"ב. המשטרה פתחה במצוד אחר היורה, הרקע למעשים ככל הנראה פלילי. בתחילה דווח כי הירי בוצע בכנסייה, אך לאחר מכן התברר כי הדיווחים כוזבים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי עדויות החשוד פתח באש בנשק אוטומטי ו"החל לירות ללא הבחנה לתוך קהל האנשים". נוכח מציאת שני סוגי תרמילים במקום במשטרה חושדים כי אדם נוסף היה שותף למסע הירי, או שהיה אדם שהחזיר אש ליורה.

הרשויות פנו לציבור הרחב כדי לזהות את החמוש וכדי לחקור את פרטי האירוע, שככל הנראה בוצע על רקע פלילי. לפי הדיווחים ההרוג הוא גבר שלאחר התקרית ברח לכנסייה הקרובה כשהוא פצוע, ולאחר מכן מת מפצעיו.

זירת הפיגוע בסן דייגו
זירת אירוע הירי בבית הכנסת | צילום: רויטרס, חדשות


אירוע הירי מגיע כיממה לאחר אירוע הירי בית הכנסת של בית חב"ד בעיר פוואי, ליד סן דייגו, במהלכו נרצחה לורי גילברט-קיי, בעת שגוננה על הרב, ונפצעו שלושה נוספים. הרקע לאירוע ככל הנראה אנטישמי, לאחר שהחשוד במעשה , ג'ון ארנסט, כתב מניפסט אנטישמי שאותו פרסם באינטרנט.

מוקדם יותר משרד השריף בסן דייגו דיווח כי ארנסט פעל על פי החשד לבד ולא דרך ארגון מסויים. בנוסף דווח כי נגד ארסנט נפתחו תיק אחד בעבור רצח, ו-3 תיקים נוספים בעבור ניסיונות לרצח.