הפסקת חשמל עצומה בארגנטינה ואורוגוואי (צילום: טוויטר, חדשות)
ארגנטינה באפלה | צילום: טוויטר, חדשות

הפסקת חשמל ענקית משבשת את חייהם של 50 מיליון איש: בעקבות תקלת חשמל עצומה שפוקדת בשעות האחרונות את ארגנטינה ואורוגוואי שבדרום אמריקה, שתי המדינות הללו מנותקות מחשמל - 45 מיליון אזרחים ברחבי ארגנטינה ועוד כ-5 מיליון באורוגוואי השכנה - כך עולה מהודעה שפרסמה היום (ראשון) ספקית החשמל הארגנטינאית. לפי דיווחים אחרונים במדינה, החשמל מתחיל לחזור לאטו - ומספקית החשמל המקומית נמסר שתיקון תקלת הענק צפוי להתמשך מספר שעות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

דיווחים ראשונים על התקלה החלו בשעות הבוקר המוקדמות בארגנטינה. התקלה משפיעה על חייהם של 50 מיליון איש מהבירה בואנוס איירס בצפון, דרך מנדוסה שבמערב וקומודורו ריבדביה שבדרום. כתוצאה מהנתק מרשת החשמל, רכבות בשתי המדינות הללו נעצרו על הפסים - וחלו שיבושים קשים במערכות הרמזור והאיתות.

בואנוס איירס, הבוקר (צילום: חדשות)
בואנוס איירס, הבוקר | צילום: חדשות

מערכת החשמל קרסה בדיוק ביום בו אזרחי ארגנטינה אמורים היו לגשת אל הקלפיות בבחירות לרשויות המקומיות במדינה - ועם תחילתו של טורניר קופה אמריקה הפופולרי, שמצמיד למסכים עשרות מיליוני ארגנטינאים.

הפסקת חשמל עצומה בארגנטינה ואורוגוואי (צילום: רויטרס, חדשות)
הפסקת חשמל עצומה בארגנטינה ואורוגוואי | צילום: רויטרס, חדשות

"תקלה משמעותית במערכת החשמל הובילה לכך שארגנטינה ואורוגוואי נותרו ללא חשמל", הודיעה חברת החשמל הארגנטינאית Edesur בציוץ בטוויטר, "נעדכן עם מידע נוסף בהמשך". דוברת חברת החשמל ההמומה אמרה: "מעולם לא קרה לנו דבר כזה". במקביל, חברת החשמל הברזילאית פרסמה הודעה המבהירה כי אין אמת בדיווחים שלפיהם שהתקלה פגעה גם בברזיל.