הדרך להרכבת ממשלת נתניהו ה-5 (צילום: איתן אלחדז/TPS‎, חדשות)
"בין 100 המשפיעים בעולם", נתניהו | צילום: איתן אלחדז/TPS‎, חדשות

מגזין "טיים" האמריקני פרסם היום (רביעי) את רשימת 100 האנשים המשפיעים בעולם, ולצד דמויות משפיעות כמו נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא ברזיל ז'איר בולסונרו הופיע ברשימה גם ראש הממשלה הישראלי - בנימין נתניהו. "ישראל היא 'אומת ביבי', חלק ניכר מהישראלים מאמינים שהשגשוג והעוצמה של המדינה נזקפת במידה רבה לזכותו", כתבו במגזין.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בטיים הסבירו את מידת השפעתו הגדולה במיוחד של נתניהו בישראל ובעולם: "היבחרותו של נתניהו לראשות הממשלה בפעם החמישית לא רק ביססה את אחיזתו האיתנה בישראל, אלא גם הציבה אותה כראש הממשלה שיכהן את הזמן הרב ביותר, כשהוא בדרך לעקוף את מייסד המדינה דוד בן גוריון".

"גם לו יש תחליף", נתניהו (צילום: החדשות)
"ראוי לקרדיט על השגשוג של ישראל" | צילום: החדשות

"הסיבות למשיכה אליו ברורות", הוסיפו במגזין. "האינתיפאדה השנייה החלישה את השמאל הישראלי, והפיגועים פגעו באמונה של הציבור הישראלי בכך שקיים פרטנר לשלום בצד הפלסטיני. יחד עם זאת, שיגורי טילים של חמאס על ישראל מראים שהסכנות המאיימות על ישראל עדיין מוחשיות".

"למרות האיומים עליה, ישראל משגשגת וצוברת עוצמה", טענו בטיים. "הבחירות האחרונות מעידות על כך שישראלים רבים מאמינים שנתניהו ראוי לחלק גדול מהקרדיט, ושהנהגתו חיונית להצלחת המדינה".

"ביבי ניצח שוב בבחירות, חרף העובדה שהוא עומד בפני האשמות כבדות של שחיתות", ציינו בהמשך. "הוא בהחלט ראוי לקרדיט על התחזקותה של ישראל, אך הישגו הפוליטי המשמעותי ביותר הוא שכנוע הציבור בכך שהוא היחיד שמסוגל לבצע את המשימה".

בתגובה להודעה על בחירתו, פרסם נתניהו ציוץ בחשבון הטוויטר שלו: "תודה למגזין הבינלאומי טיים על שבחר בי לאחד מ-100 האנשים המשפיעים ביותר בעולם. אמשיך לפעול בכל כוחי למען המדינה שלנו".

רשימת המשפיעים של טיים מחולקת לקטגוריות ובהן פורצי דרך, אמנים ומנהיגים מרחבי העולם. בין האמנים שנכנסו לרשימה השנה נמצא השחקן והמתאבק לשעבר דוויין ג'ונסון ("דה רוק"). מי שכתבה את ההסבר הקצר על השפעתו היא לא אחרת מאשר הדוגמנית והשחקנית הישראלית - גל גדות.