כך נראית מחאת הענק בהונג קונג: גם היום (ראשון) נאספו מאות אלפים להפגנת מחאה נגד חוק ההסגרה - שבינתיים כבר הוקפא לאור הביקורת - שמאפשר הסגרה של חשודים לידי השלטונות בסין. כך זה נראה היום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הסרטון שצולם בהילוך מהיר, מראה את ההתארגנות ואת היווצרות המחאה ההמונית: מאות אלפים הגיעו לבושים בצבעים שחור ואדום ויצאו לצעדת מחאה מתחנת הרכבת לאורכו של האזור המסחרי. המוחים מביעים את זעמם נגד החוק, אבל גם נגד מנהיגת הונג קונג, קארי לאם. הם לא הסתפקו בהכרזה שלה אתמול על הקפאת חוק ההסגרה וכעת הם דורשים את התפטרותה. בהונג קונג מעריכים שאלו ההפגנות הגדולות והאלימות ביותר שידעה האוטונומיה מאז הוחזרה לידי השלטונות בסין ב-1997 מידיה של בריטניה.

"מחאת המיליון" בשבוע שעבר (צילום: רויטרס, חדשות)
"מחאת המיליון" בשבוע שעבר | צילום: רויטרס, חדשות
מחאת ענק בהונג קונג (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום: רויטרס, חדשות

"אל תירו, אנחנו מהונג קונג", קראו המפגינים לבושי השחורים כשבידיהם פרחים לבנים. מדובר במחאה על כך שבימים האחרונים ירו כוחות הביטחון המקומיים במפגינים כדורי גומי ואף השתמשו ברימוני גז. "די למשטרה השחורה", זעקו אחרי שלמעלה מ-70 מוחים אושפזו בשבוע האחרון.

דיכוי אחת ההפגנות בשבוע שעבר (צילום: חדשות)
דיכוי אחת ההפגנות בשבוע שעבר | צילום: חדשות

בבייג'ינג צופים בהפגנות בדאגה. בבירת סין העריכו שעם הקפאת החוק אמש - המחאה אולי תירגע, אבל ההפגנות נמשכות: המפגינים דורשים לבטל לחלוטין את החוק, ולא מסתפקים בהקפאתו. בהונג קונג עצמה סבורים שהימים הקרובים הם שיקבעו את עתידה של האוטונימיה ואת מצבה הפוליטי. התושבים אמנם חופשיים לצאת ולהפגין, אבל הם לא יכולים לבחור בעצמם את ההנהגה.