עובדים באסדת גז הממוקמת 220 קילומטרים מהחוף בתאילנד נדהמו כשקיבלו מבקר לא צפוי: כלב שהגיע אליהם בשחייה. הם חילצו אותו מהמים כשהוא רטוב, רועד מקור ותשוש, והחזירו אותו ליבשה בשלום. "הוא התבונן בנו מהמים כאילו מתחנן לעזרה", סיפרו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

המקרה אירע ביום שישי האחרון, כשהעובדים באסדה זיהו לפתע עצם מתקרב אליהם במים והפתעו לגלות שמדובר בכלב. אחד העובדים סיפר ל-CNN כי הם הושיטו מוט ארוך לעברו כדי שייתפס בו. אולם הוא היטלטל בגלים ולא הצליח לטפס מעלה אל המשטח.

"מצאנו אותו רועד מקור ותשוש" (צילום: CNN, חדשות)
"מצאנו אותו רועד מקור ותשוש" | צילום: CNN, חדשות

"חשבתי שאם לא נפעל במהירות, לא נוכל לעזור לו". סיפר. "הבנתי שאם הוא ייאבד את אחיזתו, יהיה מאוד קשה להגיע אליו שוב". לדבריו, הכלב פשוט נאחז בשקט במוט, והסתכל מעלה אל העובדים. "העיניים שלו היו כה עצובות", שחזר. "הוא פשוט המשיך להתבונן בנו כאילו מתחנן לעזרה. כל מי שהיה שם הבין שעלינו להציל אותו".

אז החליטו חברי הצוות לזרוק חבל שיתלפף על גופו של הכלב וכך למשוך אותו למעלה. לאחר שהצליחו, הם רחצו אותו וטיפלו בו, והחליטו להעניק לו את השם "בונרוד", שמשמעותו בתאילנדית - "שורד".

לאחר הטיפול המסור בידי הצוות, הם החזירו את הכלב ליבשה. "הוא היה מותש לחלוטין", סיפרו. "הוא רעד המון ולא יכל לעמוד. פשוט ישב ולא זז כמעט כל הדרך חזרה". אחרי חזרתו ליבשה, נלקח הכלב לטיפול במרפאה, ומשם הועבר לארגון שדואג למצוא משפחות מאמצות לבעלי חיים עזובים. אחד העובדים שחילץ את הכלב אמר כי אם לא תימצא לו משפחה, יאמץ אותו בעצמו.