ישראלים בסיני (צילום: מחמוד ברקודה, חדשות)
ישראלים בסיני | צילום: מחמוד ברקודה, חדשות

למרות אזהרות המסע ואיום הטרור - מנהל מעבר טאבה ברשות שדות התעופה מעריך: בפסח הקרוב 20 אלף ישראלים יבקרו בחצי האי סיני. במקביל, מצרים הודיעה הבוקר (רביעי) שסיכלה שלשום פיגוע בדרום סיני והצליחה לחסל שני מחבלים חמושים - אחד מהם היה עם חגורת נפץ שנוטרלה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

איציק חי, מנהל המעבר, סיפר גם על ההיערכות המוגברת בניסיון למזער את העומס: בין היתר הותקנו עמדות ביומטריות של דרכונים ולא צריך יותר לעמוד בתור לשלם את האגרה ליציאה לסיני אלא אפשר באפליקציה. לחוזרים ארצה נפתח טרמינל נוסף, שבו הוצבו מכונות שיקוף ועמדות בידוק נוספות.

ישראלים בסיני (צילום: מחמוד ברקודה, חדשות)
צילום: מחמוד ברקודה, חדשות

המטה ללוחמה בטרור פרסם הערכה לקראת החג לפיה גם כעת קיים איום חמור למימוש פיגועי טרור נגד תיירים בסיני, לרבות ישראלים, בטווח הזמן המיידי. על כן הוא קורא לכל הישראלים השוהים בחצי האי לצאת לאלתר מהאיזור ולשוב ארצה.

במטה הדגישו כי אזהרת המסע החמורה (רמה 1) על סיני, עודנה תקפה וזאת משום שעדיין מזוהות התארגנויות פעילות של דאע"ש, גורמי אל-קאעידה ופעילי טרור נוספים שמעודדים פגיעה גם ביעדים ישראלים. גם באגף הקונסולרי במשרד החוץ חוששים שלמרות האזהרות אזרחים ישראלים יגיעו בהמוניהם לסיני. בתחילת השבוע סיירה מנהלת המחלקה לישראלים בחו"ל במשרד החוץ במעבר הגבול למצרים ונפגשה עם מנהל המעבר במקום.

ישראלים בסיני (צילום: מחמוד ברקודה, חדשות)
צילום: מחמוד ברקודה, חדשות
שלטי הסברה במעבר הגבול (צילום: משרד החוץ, חדשות)
השלטים שהוצבו במעבר טאבה | צילום: משרד החוץ, חדשות

משרד החוץ אף הציב המעבר הגבול "פרסומים מאירי עיניים", בעברית ובערבית שמזהירים את האזרחים הישראלים לפני כניסתם לסיני מנשיאת חפצים שעלולים לסבך אותם עם רשויות החוק במצרים כגון: קליעים, מצלמות רכב, רחפנים, סמים - בכלל זה קנאביס רפואי - ועוד. "האזרחים הישראלים נקראים להשמע להנחיות הרשויות במקום ולנקוט במשנה זהירות על מנת להמנע ככל האפשר מהסתבכויות מיותרות בארץ זרה", הדגישו במשרד החוץ.