אילוסטרציה (צילום: tenninox, 123RF)
אילוסטרציה | צילום: tenninox, 123RF

יותר משנה אחרי שנחשף כי חומרי הדברה מסוכנים נמצאו בדגני בוקר פופולריים, התגלו עקבות של חומרים מסרטנים – כך עולה מדוח שחובר בידי חברת EWG האמריקנית, המתמחה במחקר וגילוי של רעלנים וזיהום במוצרי מזון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

EWG - Environmental Working Group, ארגון ללא מטרות רווח שפועל בארה"ב, חשף כי ברוב דגני הבוקר שנבדקו נמצא "גלייפוסט", המרכיב העיקרי בקוטל העשבים "ראונדאפ". מחקרים בעבר כבר הוכיחו שהחומר המדובר יכול להגדיל את הסיכויים לחלות בסרטן בכ-40%, ובחברה הדגישו כי נמצא חומר בכמות גבוהה מכזו שנחשבת בטוחה לבריאות של ילדים.

למרות שיצרניות המזון טוענות שמוצריהן בטוחים לשימוש, ממצאי הדוח מעלים כי חברת EWG – שפרסמה ממצאים דומים באוקטובר אשתקד – מצאה ממצאים דומים גם הפעם. אז נמצא כי מרבית דגני הבוקר מכילים את הראונדאפ, קוטל העשבים שבו משתמשים בשדות חיטה.

סכנה בדגני הבוקר? (צילום: רויטרס, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

החומר נמצא בדגני הבוקר משום שנעשה בו שימוש בשדות, מהם מגיעה התוצרת החקלאית שממשיכה למפעלים של יצרניות המזון, בהן גם החברות השונות שמייצרות את דגני הבוקר. עם זאת, למרות שבמוצרים יש את החומר המזיק – ייתכן  שצריכתו במינונים קטנים דרך דגני הבוקר לא תפגע בבריאות הצרכנים.

מזיק או לא מזיק? מלחמת גרסאות

"זה לא מפתיע שקיימים חומרי הדברה, כולל גלייפוסט, בסביבה של מזון", הסביר ד"ר פאולו בופטה ממכון "הר סיני" לחקר הסרטן. "באופן כללי, לא סביר שהרמות האלה יגרמו לנזק לבריאות הצרכנים". עם זאת הוא הדגיש כי "חשוב שאנשים ידעו אם יש באוכל שלהם גלייפוסט או כימיקלים אחרים – גם ברמה נמוכה".

ב-EWG מנגד דוחים בתוקף את הטענות של ד"ר בופטה. "לחשיפה (לחומרים הללו) בשלבים המוקדמים של החיים עלולה להיות השפעה ניכרת על ההתפתחות בהמשך החיים", טענה ד"ר אלכסיס טמקין, חוקרת בחברה שחיברה את הדוח הקודם שפורסם ב-2018.

בזמן שהחוקרים עדיין חלוקים בדעתם, בשנה שעברה הסוגיה הגיעה לפתחו של בית המשפט בארה"ב – שבו חבר המושבעים פסק נגד ענקית הכימיקלים "מונסנטו", יצרנית ראונדאפ. בתביעה שהגיש נגדה אדם דוויין ג'ונסון, שטען כי חלה בסרטן בגלל אותו חומר, בית המשפט הורה לשלם לתובע פיצויים בסך 289 מיליון דולר.