אויב מספר אחת: החתולים (צילום: טוויטר, חדשות)
אויב מספר אחת: החתולים | צילום: טוויטר, חדשות

אוסטרליה במלחמה מול חתולי הפרא: ממשלת אוסטרליה החליטה כי עד 2020 היא תהרוג שני מיליון חתולים משוטטים, מתוך 2-6 מיליוני החתולים הפראיים במדינה. הסיבה להחלטה היא שהחתולים הפראיים אחראיים להכחדת מינים מקומיים וייחודיים לאוסטרליה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אזורים מסוימים לקחו את ההוראה אפילו רחוק יותר, וישנן מועצות שהציעו פרסים על כל קרקפת של חתול - מדיניות שארגוני זכויות בעלי חיים הגדיר כ"אכזרית". גם בניו זילנד הבעיה נפוצה, ויש כאלו שהציעו שם "עתיד נקי מחתולים".

החתולים הראשונים הגיעו ליבשת במאה ה-17 לספירה. מאז אוכלוסייתם תפחה וכעת הם מכסים 99.8% משטח המדינה. החתולים הפראיים, לעומת הביתיים, חיים בטבע והם מוכרחים לצוד כדי לשרוד. אופיים ואורח חייהם של חתולי הפרא הוביל כבר 20 מיני יונקים להכחדה, הסביר למגזין מקומי גרגורי אנדרוז, הנציב הלאומי לזנים נכחדים.

אנדרוז טוען שזה הופך אותם לאיום הגדול ביותר על הזנים המקומיים ביבשת. זו בעיה גדולה באוסטרליה, שמצליחה לשמר טבע שאינו קיים יותר בשום מקום אחר בעולם. הזנים המקומיים הם אכן טרף קל לחתולי הפרא: משרד הסביבה באוסטרליה מסר ל-CNN כי מידי יום צדים החתולים יותר ממיליון ציפורים מקומיות ו-1.7 מיליון זוחלים.