"האובדן לא נתפס" (צילום: TV2, חדשות)
הטרגדיה של בעלי אסוס בסרי לנקה | צילום: TV2, חדשות

שלושה מתוך ארבעת ילדיו של המיליארדר הדני אנדרס הולח פוולסן, בעלי רשת הביגוד הבינלאומית ASOS, נהרגו במתקפת הפיגועים בסרי לנקה, כך אישר (היום) דובר מטעם המשפחה. משפחתו של פוולסן נפשה במדינה לרגל חג הפסחא, והייתה מעורבת בפיגוע שהתרחש באחד מבתי המלון שנפגעו. שמותיהם של הילדים לא פורסמו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אנו נאלצים לאשר את הפרטים", מסר באימייל דוברו של פוולסן. "אנו מבקשים לכבד את פרטיות המשפחה ולכן איננו מתייחס יותר למקרה".

פוולסן מחזיק באחוז המניות הגדול ביותר ברשת הביגוד הבינלאומית הענקית, ובפועל בבעלות על ASOS. לפי המגזין פורבס, המיליארדר פוולסן מחזיק בבעלותו גם בשטחים נרחבים ברחבי בריטניה - כ-1% מכלל השטח במדינה.

חקירת הפיגועים נמצאת בעיצומה, ומתקדמת לפי שעה עקב בצד אגודל: למרות שאף ארגון טרור לא נטל אחריות על שרשרת הפיגועים הקטלנית, החוקרים בסרי לנקה מדווחים שאת המתקפה ביצעו 7 מחבלים מתאבדים שפוצצו את עצמם. במקביל, החליטה הממשלה להחזיר את העוצר הכללי במדינה בשעות הלילה, והתנועה ברחובות בין השעות 20:00-04:00 (שעון מקומי) - תיאסר. מניין ההרוגים במתקפה זינק הבוקר באופן רשמי ל-290: יותר מ-500 בני אדם נפגעו בדרגות פציעה שונות, בהם גם ילדים.

סרי לנקה אחרי הפיגוע (צילום: רויטרס, חדשות)
יותר מ-500 בני אדם נפגעו | צילום: רויטרס, חדשות

לאחר סדרת הפיצוצים אותר בנמל התעופה הראשי במדינה מטען חבלה נוסף, שנוטרל בהצלחה לפני שהתפוצץ. על הנמל הבינלאומי "בנדרנאיקה" הוטל סגר. "מטען צינור באורך 1.8 מטרים שהכיל בתוכו חומרי חבלה אותר", סיפר גיהאן סנווירנטה, דובר חיל האוויר של סרי לנקה. לדבריו, המטען נמצא על-ידי אנשי חיל האוויר שהיו בסיור שגרתי והוא "טופל כנדרש".

"כרגע הממשלה, כוחות הביטחון, המשטרה וכולם - מבקשים מהאנשים להישאר בבתיהם", דיווח אתמול דניש דה-אלוויס, עיתונאי מקולומבו הבירה בשיחה עם החדשות. "כל בתי הספר סגורים, האוניברסיטאות סגורות, וכל התפילות ומיסות החצות בוטלו. אפילו הרשתות החברתיות נסגרו כרגע זמנית, בגלל כל הפייק ניוז שמפיצים. זה המצב כרגע בקולומבו ובסרי לנקה".