מצלמות גוף של שוטרים בסן דייגו, קליפורניה, תיעדו את הרגעים הדרמטיים של קרב יריות עם חשוד שבמהלכו נראה שוטר חוטף כדור ומתמוטט על הקרקע, ולבסוף מצליח לזחול החוצה. מדובר בתיעוד מיוני 2018 שהתפרסם אתמול (שני) במסגרת הליכים משפטיים סביב חילופי האש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

האירוע התרחש לאחר ששוטרים נענו לקריאה על אלימות בדירה בבניין מגורים בעיר החוף כשלפתע בקע מהדירה ריח של עשן. כעבור כ-20 דקות לוחמי האש פרצו את דלת הכניסה לדירה ומיד לאחר מכן החשוד, ג'ו דרוויש בן ה-28, פתח בירי לעברם.

בתיעוד אחת ממצלמות הגוף ניתן לראות את אחד השוטרים נורה בגבו, מתמוטט לרצפת המסדרון וזוחל על מרפקיו בזמן ששניים מחבריו לכוח מחפים עליו ומסייעים לו להתרחק מהירי של החשוד. "אני לא יכול לזוז", נשמע אומר השוטר שנפגע כשברקע נמשך הירי.

קרב יריות בסן דייגו (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום: רויטרס, חדשות

במקביל שוטר אחר מדווח בקשר על היריות ועל השוטר הפצוע. "דני, תזחל. תן לי יד", אומר השוטר לחברו הפצוע. בהמשך נראה שוטר נוסף שהוצב מחוץ לבניין מסייע לשוטר שנורה להיחלץ דרך חלון. לפי המשטרה, דרוויש ירה לפחות 22 קליעים והצליח לפגוע בשוטר נוסף.

בתום קרב היריות החשוד נמצא בתוך הדירה ללא רוח חיים לאחר שירה לעצמו בראש. הוא לבש אפוד מגן והיה חמוש ברובה סער ובאקדח 9 מ"מ חצי-אוטומטי. שני השוטרים שנפצעו שרדו את פציעותיהם.