נחיתת חירום היא סצינה מבהילה בפני עצמה, לא משנה היכן. עכשיו תדמיינו שנחיתת החירום של המטוס עליו היה בר אזולאי התרחשה בנמל התעופה בטהרן, בגלל בעיה רפואית של אחד הנוסעים. בשיחה שאזולאי קיים היום (שלישי) עם עופר חדד "בחמש עם" הוא סיפר על רגעי האימה והתרחישים עליהם חשב בזמן שהבין שאולי יאלץ לרדת מהמטוס במדינת האויב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"למזלי אני מדבר אתכם מבוקרשט ולא מטהרן", אמר אזולאי. הוא סיפר שאחרי שטייל כבר כ-5 חודשים בהודו הוא עלה על טיסה לבוקרשט כדי לחגוג את מסיבת הרווקים של גיסו לעתיד. במהלך הטיסה שכללה עצירת ביניים באיסטנבול אזולאי נרדם. הוא סיפר שלפתע נוסעת הודית שהייתו לידו העירו אותו ואמרה לו: "קום אנחנו נוחתים".

"לא הבנתי איך יכול להיות שאנחנו נוחתים כבר כל כך מהר", שחזר. "הרמתי את הראש למפה במסך ואני רואה שנחיתה מתבצעת בטהרן. לא הבנתי מה קורה וראיתי המון אנשים בהיסטריה סביב אדם שהיה מוטל על הרצפה".

"לאחר מכן הסתבר שהוא חטף דום לב, אז נאלצנו לבצע נחיתת חירום בבירת אירן", הוסיף בר. "אני מדבר על זה ויש לי צמרמורת גם מהזוועה הזו שראיתי אדם מחוסר הכרה שעובר החייאה, זה היה מחזה קשה והדבר השני זו הנחיתה. הייתי מאוד בלחץ, לא הודיעו ולא הסבירו לנו כלום ולא ידענו אם ניאלץ לרדת מהמטוס או לא".

נחיתה בטהרן (ארכיון) (צילום: חדשות)
נחיתה בטהרן (ארכיון) | צילום: חדשות

"הבנתי שאני הולך לנחות באירן והתחילו לרוץ לי בראש סרטים ותרחישים מאוד קשים", אמר אזולאי. "המחשבה הראשונה שלי חשבתי שזהו נגמרו החיים שלי ופה נגמר הטיול שלי. אחותי צריכה להתחתן עוד שלושה ימים ובתוכי חשבתי ואפילו הבנתי שזהו אני לא אגיע כבר. מאוד פחדתי, הייתי בטוח שייקחו אותי ולא אחזור למטוס".

הוא סיפר שהוא שוחח עם הנוסעת ההודית שישבה לידו. "סיפרתי לה שאני ישראלי כי היו כמה מוסלמים שהרגשתי לא בטוח לידם", אמר. "אבל הנוסעת הייתה חמודה מאוד והיא צחקה ונבהלה באותו זמן. היא לא ידעה אם מורידים אותנו אז תפסתי את אחת הדיילות ושאלתי אותה, היא אמרה שרק אחרי שננחת נדע".

"אחרי שנחתנו עלה צוות רפואי למטוס, ופשוט קיוויתי שלא יורידו אותנו. אמרתי לעצמי שגם אם זה יקרה אני לא ארד מהמטוס בטוח לא לבד, אני מפחד לדמיין את הסיטואציה הזו שוב", סיפר. "עשו לאדם שהיה על רצפת המטוס החייאה וכולם ראו את זה. המתנו 4 שעות במטוס וזהו. כל ה-24 שעות שעברתי הרגישו כמו נצח".