השבוע נפתח בבירת קרואטיה זגרב בית לוויות לחיות מחמד שמציע לבעליהן שירותי קבורה או שריפת גופות. בית העסק מארגן גם טקסי פרידה מיוחדים שכוללים תפאורה לבחירת הבעלים כמו צעצועים, תליונים או קישוטים אחרים. הטקסים מותאמים לכל בעל חיים - מסוסים, ועד לתוכים ואוגרים.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אנו מציעים ניהול טקס פרידה שלם וייחודי לכל חיה ואתר קבורה לבעלי החיים", מסבירה ג'סינקה ראש, שעומדת בראש החברה. "העסק מציע גם שירותי שריפה לבודדים או לקבוצות. יש כדים מיוחדים לשמור בהם את האפר ותליון למי שרוצה לשאת אותו על הצוואר". לדברי ג'סינקה, אם הבעלים רוצים לקבור את חיית המחמד, הם יכולים לבחור ארונות קבורה מקרואטיה או מכל רחבי אירופה.

החברה נוסדה ביוזמת הרשויות בזגרב, שמאסו באזרחים שקוברים את חיות המחמד בעצמם ובאופן חשאי, תופעה שהפכה למטרד עמו מתמודדים המפקחים על הפארקים בעיר. "בעלי החיים נקברים בפארקים, סמוך לבניינים, לצד הדרך, בחצר הווילות ובבתי הקיט", הסביר מנהל הפארקים בזגרב דאמיר סקוק. "ויש כאלה שפשוט משליכים אותם".

טקסי פרידה מיוחדים שכוללים תפאורה לבחירת (צילום: 123RF, חדשות)
טקסי פרידה מיוחדים שכוללים תפאורה לבחירת | צילום: 123RF, חדשות

על פי החוק הקרואטי, אסור לטמון גופות בעלי חיים והקנס מגיע לסכום של אלפי שקלים. סקוק מדגיש שלא כל מקרי הקבורה נעשים בניגוד לחוק אך לדבריו, "זה טוב שלא צריך לחשוב אם משהו חוקי או לא". בעלי העסקים בזגרב כבר חושבים על השלב הבא בתעשייה - קברים מיוחדים לבעלי חיים לצד הבעלים.