קלינטון: "לפי הדו"ח בוצעו שיבוש מהלכי משפט" (צילום: רויטרס, חדשות)
קלינטון: "לפי הדו"ח בוצעו שיבוש מהלכי מש | צילום: רויטרס, חדשות

הילרי קלינטון, המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית בבחירות 2016, הגיבה הלילה (בין שבת לראשון) לדו"ח של התובע המיוחד רוברט מולר שעוסק במעורבות הרוסית בבחירות בארה"ב, באירוע באוניברסיטה בה למדה, וולסלי קולג', לצד שרת החוץ לשעבר מדלן אולברייט. קלינטון אמרה כי יש שני מסקנות שאין מהן מנוס - היא הצהירה כי עולה מן הדו"ח באופן ברור שרוסיה התערבה בבחירות בארה"ב בשנת 2016 ובנוסף שבוצעו גם שיבוש מהלכי משפט.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אתה לא יכול לקרוא את הדו"ח, פרק ופסוק, עובדה לאחר מעשה, מבלי להגיע למסקנות האלה", אמרה קלינטון. "אנשים פשוט רוצים להפסיק לשמוע על זה ולחזור לחיים הרגילים שלהם. אין דבר רגיל בערעור שלטון החוק, אין שום דבר נורמלי בתקיפת העיתונות ואין שום דבר נורמלי בניסיון לחתור תחת ענף אחר של הממשלה".

מולר: "לא קבענו אם הנשיא ביצע פשע או לא" (צילום: רויטרס, חדשות)
מולר: "לא קבענו אם הנשיא ביצע פשע או לא" | צילום: רויטרס, חדשות

קלינטון אמרה גם כי היא חוששת גם שמהירות התקשורת באינטרנט עלולה להפוך את המדינה לפגיעה מטקטיקות של הדמגוגים, כולל מה שהיא כינתה "שימוש חכם בסמלים, בשילוב של הפחדה מילולית ופיזית." "אני חושבת שלנוכח המהירות שבה ניתן להעביר מידע היום בגלל האינטרנט, זה אפילו מסוכן יותר", הוסיפה.

לפני כשבועיים התפטר מולר מתפקידו והודיע כי הוא סוגר את המשרד בראשו עמד וטען כי הדוח שחיבר מדבר בעד עצמו. "לא קבענו אם הנשיא ביצע פשע או לא, לא יכולנו לקבוע עובדה כזו", אמר בהצהרה מיוחדת שמסר במשרד המשפטים בוושינגטון. "אם היינו בטוחים שהנשיא ביצע פשע, היינו אומרים זאת".

טראמפ: "לא היו מספיק ראיות" (צילום: רויטרס, חדשות)
טראמפ: "לא היו מספיק ראיות" | צילום: רויטרס, חדשות

מולר אמר שהדוח הוא העדות שלו ושהוא לא מתכוון להגיד יותר. אחרי שמסר את הצהרתו הוא סרב לקבל שאלות, הודה לכל הצוות במשרד המשפטים שסייע לו בגיבוש הדוח ונפרד מהעיתונאים.

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הגיב במהירות להצהרתו של החוקר המיוחד רוברט מולר בנוגע לחקירה על מעורבות רוסיה בבחירות ואמר כי דבר לא השתנה. "לא היו מספיק ראיות ולכן, במדינה שלנו כשאדם הוא חף מפשע התיק סגור! תודה", צייץ טראמפ בחשבון הטוויטר שלו.