מרווין חאג'וס בן ה-75 לא האמין שמה שיהרוג אותו יהיה דווקא הציפור האהובה שלו. חאג'וס, תושב העיר גיינסוויל שבפלורידה, נפל אתמול בחצר האחורית של ביתו, שבה גידל את ציפור ה"קזואר" האקזוטית והענקית, וזו ככל הנראה לא אהבה את הפלישה לשטחה. היא תקפה אותו וגרמה לו לפציעה קשה, שממנה מת מאוחר יותר בבית החולים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הקזואר, שמגיעה מאוסטרליה, היא ציפור גדולה בעלת טלפיים גדולים וחזקים במיוחד, שלא יכולה לעוף. היא נחשבת למהירה מאוד, יכולה לרוץ במהירות של כ-50 קמ"ש ולקפוץ לגובה של כ-2 מטר. "בשיא גודלם יכולות הציפורים האלה להגיע לגובה של יותר ממטר וחצי ולמשקל של כ-80 קילוגרמים", אמרו בגן החיות המקומי.

לאחר התקיפה, פונה חאג'וס במצב קשה לבית החולים, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע הטראגי וסגן מפקד המחוז, ג'ף טיילור, אמר כי המוות נגרם כתוצאה מתאונה ולא מחבלה מכוונת. "הוא הצליח לטלפן למוקד החירום ולדווח על הפציעה", סיפר יהושע קרוז ממשרד השריף המקומי. "אדם נוסף שהיה באזור התקשר לאחר מכן להזעיק צוותי רפואה".

הרשות לשימור דגים וחיות בר בפלורידה משייכת את ציפור הקזואר לקבוצת חיות הבר ברמה 2, מה שאומר שהיא מהווה סכנה לבני אדם ויש חובה להחזיקה בכלובים. מי שרוצה לגדל ציפור מסוג זה חייב גם להראות שיש לו "ניסיון משמעותי". בין יתר החיות שמדורגות ברמה 2 ניתן למצוא תנינים, גיריות דבש ואפילו מין מסויים של נמר.