הגורילות שאוהבות להצטלם (צילום: SKY, חדשות)
הגורילות שאוהבות להצטלם | צילום: SKY, חדשות

שומר היערות צילם סלפי, הגורילות התגייסו ודגמנו: לתמונה שפרסם מת'יו שאמאוו בפייסבוק, תחת הכיתוב "עוד יום במשרד", אי אפשר להישאר אדישים. שאמאוו הצטלם יחד עם צמד גורילות בפארק הלאומי וירוג'נה ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו, שבו הוא עובד כפקח. הגורילות התמסרו ולא רק הישירו מבט למצלמה, אלא גם דגמנו פוזה משעשעת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הגורילות נמצאות ביחידה המטפלת בגורילות מיותמות, שהוריהן נפלו קורבן לציד או לסחר בבעלי חיים. שאמאוו הוא חלק מצוות היחידה, שכולל יותר מ-600 פקחים מנוסים. לפי האתר הרשמי של הפארק, הפקחים עוברים אימונים אינטנסיביים ומסכנים את חייהם על בסיס יומי כדי להגן ולשמור על חיות הבר יוצאות הדופן שבפארק.

הגורילות שבתמונה הן גורילות הרים, שנמצאות בסכנת הכחדה. כשליש מהן חיות ביערות השופעים שבפארק הלאומי וירג'ונה - אתר מורשת עולמי של אונסקו. דובר הפארק הסביר שהגורילות האלה רגילות לבני אדם כי הן מטופלות על ידם, ולכן הן ידידותיות מאוד.

אלפי בני אדם פרסמו תגובות אוהדות לתמונה וחלק אף הכתירו אותה כ"סלפי השנה". התמונה אף זכתה לאלפי שיתופים ברשתות החברתיות ובעקבות ההדים שעוררה, תומכים רבים קוראים לתרום לפארק הלאומי וירג'ונה ולעזור בשימורו.