מחאות באירן נגד טראמפ (צילום: רויטרס, חדשות)
הפגנות נגד ישראל באירן | צילום: רויטרס, חדשות

ההצהרה האירנית לקראת יום הנכבה: משרד החוץ האירני פרסם היום (שלישי) הודעת גינוי נגד מדינת ישראל. בהצהרה נאמר: "לפני 71 שנים קמה הישות הציונית והלא לגיטימית בישראל ומאז היא המקור לסכסוך והמתחים באזור".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

באירן האשימו את ישראל וטענו כי העם הפלסטיני סבל מהאירוע הכואב ביותר בהיסטוריה של האיסלם והעולם. "הישות שקמה בישראל, בעלת רעיונות סוטים, והיא אחראית להרג גברים, נשים, זקנים וילדים פלסטינים חפים מפשע", נאמר בהצהרה.

עוד נטען בהודעה שפורסמה מטעם משמרות המהפכה כי המשטר הישראלי אחראי על המשך קיום המלחמה וביצוע פשעי מלחמה וכיבוש. "כיום כבר ברורה הסיבה האמיתית למשברים האזוריים - ישראל מאיימת על השלום העולמי", לשון ההודעה האירנית.

לא מאמים שתפרוץ מלחמה. זריף (צילום: רויטרס, חדשות)
שר החוץ האירני זריף | צילום: רויטרס, חדשות

"בהבעת הסולידריות עם שאיפותיהם של הפלסטינים, אנו שבים ומדגישים את האחריות החשובה של הקהילה הבינלאומית ושל האו"ם להביא לסיום הכיבוש השיטתי של פלסטין ושל ירושלים", נכתב. "נסייע לפלסטינים לקבוע את גורלם ולהקים ממשלה פלסטינית עצמאית בירושלים שתהיה בירתה".

עוד תקפו בטהרן: "מצופה מהקהילה הבינלאומית לנקוט צעדים על מנת להביא לסיום הכיבוש המתמשך, פשעי הזוועה והתוקפנות של המשטר הישראלי". והוסיפו: "העולם צריך לסלול את הדרך להחזרת הפליטים הפלסטינים בחזרה למולדתם ולקיים משאל עם בהשתתפות כל תושבי השטחים הפלסטינים: נוצרים מוסלמים ויהודיים כי לקבוע איך תראה המערכת הפוליטית של מדנית פלסטין".