עומאר. איומים על חייה (צילום: SKY NEWS, חדשות)
עומאר. איומים על חייה | צילום: SKY NEWS, חדשות

אנשי אבטחה החלו ללוות את חברת הקונגרס המוסלמית אילהאן עומאר, זאת לאחר שהנשיא טראמפ החל לתקוף אותה בטוויטר. בסרטון ערוך שהעלה הוא שם דגש על ציטוט שלה מנאום שנשאה באירוע של ארגון CAIR, ארגון חברתי של מוסלמים-אמריקניים, בו אמרה כי ארגונים מסוג זה הוקמו לאחר פיגועי ה-11 בספטמבר: "כמה אנשים עשו משהו, וכולנו התחלנו לאבד את זכויות האזרח שלנו" - ושילב בסרטון קטעים מפיגועי התופת הקשים, וזועם על השימוש במשפט "כמה אנשים עשו משהו", בטענה כי הדבר מקטין את הפיגועים הקשים. לסרטון צירף את המשפט: "לעולם לא נשכח".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מאז הציוצים של טראמפ, ספגה עומאר איומים רבים על חייה, מה שהצריך את תגבור האבטחה סביבה. "מילותיו של הנשיא שוקלות טון", האשימה יו"ר בית הנבחרים, ננסי פלוסי. "השנאה והרטוריקה מעוררת הריב שבה הוא משתמש יוצרות סכנה אמיתית. הנשיא חייב להסיר את הסרטון המביש והמסוכן שפרסם".עומאר עצמה אמרה שמאז הציוץ של טראמפ היא מקבלת יותר ויותר איומים על חייה, והאשימה את טראמפ בשלהוב הימין הקיצוני: "הוא מסכן חיים, חייבים לעצור את זה".

טראמפ. "לא נשכח" (צילום: רויטרס, חדשות)
טראמפ. "לא נשכח" | צילום: רויטרס, חדשות

היום צייץ שוב טראמפ וטען שעומאר שולטת בפלוסי ובצמרת המפלגה הדמוקרטית: "לפני שננסי, שאיבדה כל שליטה על הקונגרס ולא מצליחה לעשות כלום, מחליטה להגן על המנהיגה שלה הנציגה עומאר - היא צריכה להסתכל על ההערות האנטישמיות, אנטי-ישראליות וכפויות טובה כלפי ישראל". טראמפ טען כי עומאר "איבדה שליטה, חוץ מהשליטה שלה על ננסי" - והוסיף: "הם ריגלו אחר הקמפיין שלי (לעולם לא נשכח), השמאל הדמוקרטי הקיצוני לא יהיה מרוצה משום דבר שניתן להם, הם תמיד יתנגדו וישבשו!".

טראמפ ורפובליקנים נוספים מאשימים את חברת הקונגרס ממוצא סומלי-אמריקני במזעור חשיבותם של פיגועי ה-11 בספטמבר, בהם נרצחו כ-3,000 בני אדם. אחרי שכמה עיתונים ופוליטיקאים רפבולקיניים הביעו הסתייגות מדבריה, הנשיא העלה לטוויטר את הסרטון ערוך שלועג לחברת הקונגרס. אליסה טורס, שאיבדה את בעלה בפיגועים בניו יורק כשהייתה בחודש השביעי להריונה, טענה במאמר דעה שהתפרסם ב"גארדיאן" כי עומאר "פשוט לא שווה התייחסות".

חברת קונגרס נוספת שהותקפה, אילהאן עומאר (צילום: רויטרס, חדשות)
עומאר. "טראמפ מסכן חיים" | צילום: רויטרס, חדשות

עומאר ידועה בהתבטאויות שנויות במחלוקת, אך עד כה רבות מהן כוונו לקהילות היהודיות, ישראל והקשרים של טראמפ עם ישראל, ורבים מאשימים אותה באנטישמיות. בוחריה במינסוטה אמרו לאחרונה לרשת CNN שהם מאוכזבים מחברת הקונגרס ששלחו - לא בגלל המדיניות האנטי-ישראלית, אלא בגלל שהיא מקדישה לנושאים האלה הרבה יותר מידי זמן על חשבון האינטרסים ששלחו אותה לוושינגטון.