בית המשפט בקליפורניה גזר אמש (שישי) על הזוג טורפין, עונש מאסר עולם של 25 שנה בכלא אחרי שהואשמו, הודו והורשעו בהחזקת ילדיהם בשבי במשך שנים תוך התעללות ועינויים. לפני הקראת גזר הדין, דיויד ולואיז טורפין דיברו כל אחד בתורו והביעו צער על המעשים. אחת הבנות שלהם שמסרה עדות במהלך המשפט אמרה: "הורי לקחו את חיי ועכשיו אני משיבה אותם".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו   

לפני הקראת גזר הדין, כל אחד מההורים נשא נאום והביע צער על המעשים. "אני מצטער על כל מה שעשיתי שגרם כאב לילדים שלי", אמרה לואיז. "אבל אני מאמינה שלאלוהים יש תכניות מיוחדת לכל אחד מאיתנו. אני אוהבת את הילדים שלי יותר ממה שהם יכולים לדמיין".

משפחת טורפין (צילום: CNN, חדשות)
משפחת טורפין | צילום: CNN, חדשות

דיויד פרץ בבכי כשניסה להתחיל את דבריו. הוא לא הצליח לדבר ופרקליטיו הקריאו את הצהרתו שבה הוא הביע תקווה להצלחת ילדיו ואמר שהוא מקווה שהם יישארו קרובים. "אני מודה לאלוהים על כל הילדים שלי ואני מצטער עם עשיתי משהו שיכול לגרום להם נזק", אמר בבכי.

במהלך המשפט הועלו על דוכן העדים שניים מילדיהם שסיפרו שהם ואחיהם הוחזקו בשבי ועונו במשך שנים בביתם שבקליפורניה. "הורי לקחו ממני את כל החיים", אמרה אחת הבנות. "אבל עכשיו אני לוקחת את החיים שלי בחזרה". היא הוסיפה: "אני חיה באופן עצמאי עכשיו והחיים נהדרים". לאורך כל עדות הילדים - הזוג טורפין לא הצליח לעצור את הבכי.

המשפחה בחופשה בפריס (צילום: פייסבוק, חדשות)
המשפחה בחופשה בפריס | צילום: פייסבוק, חדשות

בסוף חודש פברואר, זוג ההורים מקליפורניה שהתעלל במשך שנים ארוכות ב-13 ילדיהם הורשע בבית המשפט, אחרי שהודו במעשים המזוויעים. הפרטים שנחשפו על ידי הילדים וחוקרי המשטרה מזכירים סרט אימה, ומציירים תמונה מצמררת של מה שאירע בתוך הבית.

"הורי לקחו ממני את החיים ועכשיו אני לוקחת אותם בחזרה"

המקרה נחשף לראשונה כשבתם בת ה-17 של דייוויד ולואיז טורבין הצליחה להימלט מביתם שליד לוס אנג'לס ולהתקשר למשטרה. "אני רוצה שתעזרו לאחיות שלי", התחננה. "הן מתעוררות ובוכות כל לילה".

שהגיעו בלשי המשטרה לבית המשפחה, גילו תמונה מזעזעת: 13 ילדים, בגילאים שבין 2 עד 29, הסובלים מתת-משקל, חלקם אזוקים בשלשלאות לקירות. על פי דיווחי השוטרים, נראה שהילדים לא התקלחו במשך חודשים ארוכים ונאלצו לעשות את צרכיהם על רצפת החדר.

זוג ההורים טאפלין (צילום: פייסבוק, חדשות)
זוג ההורים טאפלין | צילום: פייסבוק, חדשות

ההורים הספיקו לשחרר חלק מהילדים בטרם הצליחו השוטרים להיכנס לבית, אך אחד מילדי המשפחה שנמצא אזוק למיטתו, צעיר בן 22, הסביר לשוטרים כי הוריו חשדו בו שגנב מזון ולכן קשרו אותו. אחותו בת ה-11 סבלה ממחסור חמור במזון והתפתחותה הגופנית נעצרה. חלק מהילדים התקשו לדבר כיוון שכמעט ולא יצאו מהבית מאז שנולדו. לדבריהם, כשהתחצפו או הכעיסו את הוריהם, הם הוכנסו לכלובים והורעבו במשך שעות ארוכות.

עם זאת, החוקרים גילו כי המשפחה נסעה לשתי חופשות לאורך השנים, בדיסנילנד ובלאס וגאס. הילדים גם הורשו לצאת מהבית במהלך חג ההאלווין. לאחר שנמצאו והוצאו מהבית, הועברו הילדים לקבלת טיפול רפואי ממושך. הם חיים יחדיו, לומדים בבית-ספר ועוברים תהליך שיקום. עורך דינם מסר כי הם שמחים על כך שהוריהם הודו במעשים, וכי רווח להם שלא יאלצו לפגוש אותם שוב בבית המשפט.