"הניסוי דבר סטנדרטי מאוד" (צילום: רויטרס, חדשות)
"הניסוי הוא דבר סטנדרטי מאוד" | צילום: רויטרס, חדשות

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר היום (שישי) כי הוא אינו רואה בשיגור הטילים הבליסטיים קצרי הטווח, במסגרת הניסוי של צפון וקריאה, "הפרת אמון". בראיון לאתר האמריקני "פוליטיקו", הוסיף טראמפ כי הניסוי הוא "דבר סטנדרטי מאוד".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הם קצרי טווח ואני לא רואה בזה הפרת אמון בכלל", הסביר הנשיא והוסיף כי בנקודה מסוימת הוא יוכל לראות בכך הפרת אמון, אבל כרגע לא. עוד הוסיף טראמפ כי היחסים בין ארה"ב וצפון קוריאה נמשכים: "אני יודע שהם רוצים לנהל מ"ומ, הם מדברים על משא ומתן אבל אני לא חושב שהם מוכנים למשא ומתן".

שיגור טיל בליסטי של צפון קוריאה, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
שיגור טיל בליסטי של צפון קוריאה, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשותביום חמישי האחרון שיגרה צפון קוריאה 2 טילים בליסטיים לטווח קצר לכיוון הים מזרחה - במסגר ניסוי. לאחר ניתוח משותף עם המודיעין, הטילים נחתו במרחק של 420 קילומטר ו-270 קילומטר ממקום השיגור.

בשבוע שעבר שיגרה צפון קוריאה מספר טילים לטווח קצר מהעיר וונסן שבחופה המזרח של המדינה. גם אז הטילים שוגרו לכיוון מזרח, אל הים שמפריד בין צפון קוריאה ליפן. צפון קוריאה השתלחה בארה"ב ובדרום קרואיה, ואמרה כי תרגיל הטילים היה "שגרתי ומתוך הגעה עצמית".

הפעם הקודמת בה שיגרה צפון קוריאה טיל בליסטי היה בחודש נובמבר 2017. הטיל הגיע למרחק של כ-1,000 קילומטר אל תוך הים היפני, אך הטווח המקסימלי המשוער שלו מאפשר לו לפגוע בעומק חופה המערבי של ארה"ב.