משמרות המהפכה (צילום: רויטרס, חדשות)
משמרות המהפכה באירו | צילום: רויטרס, חדשות

"הרגע המכריע ביותר של המהפכה האסלאמית": מפקד משמרות המהפכה האירניים, חוסיין סלאמי, ממשיך לאיים ואתמול (רביעי) סוכנות הידיעות האירנית "פארס" מדווחת כי הוא אמר שאירן נמצאת "על סף מלחמה כוללת עם האויב". "הרגע הזה בהיסטוריה, שהאויב נכנס לתחום העימות עם כל היכולת האפשרית, הוא הרגע המכריע ביותר של המהפכה האסלאמית", אמר סלאמי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הדיווח מגיע לאחר שארצות הברית שלחה כוחות צבא נוספים למזרח התיכון, כולל נושאת מטוסים, מפציצים מסוג B-52 וטילי פטריוט. בארה"ב אומרים כי הפגנת הכוח באה בעקבות איומים איראניים על כוחותיה ועל אינטרסים באזור.

סלאמי, מפקד משמרות המהפכה החדש (צילום: רויטרס, חדשות)
"על סף מלחמה כוללת עם האויב", חוסיין סלא | צילום: רויטרס, חדשות

במהלך סוף השבוע האחרון במקביל לתגבור הכוחות האמריקנים במפרץ הפרסי טראמפ אותת כי הוא מוכן לעסקה חדשה עם טהרן. ביום שבת פורסם בחדשות סוף השבוע כי ישראל וארה"ב חולקות מידע משותף בעניין הזה וישראל עוקבת בדריכות אחר המצב הנפיץ במפרץ.

בתקשורת האמריקנית, שדיווחה על המתיחות מול אירן, הזכירו בהקשר זה את הביקור שערך לאחרונה היועץ לביטחון לאומי מאיר בן שבת בוושינגטון ופגישתו עם מקבילו ג'ון בולטון, שידוע כמי ששש אלי קרב - במיוחד מול אירן. בארה"ב הבהירו: "יש לנו הערכות מבוססות שאירן מתכננת מתקפות נגד אינטרסים אמריקנים ונגד בנות בריתה באזור".

טראמפ: "לא היו מספיק ראיות" (צילום: רויטרס, חדשות)
מוכן לעסקה חדשה עם טהרן, טראמפ | צילום: רויטרס, חדשותבשלב הזה האמריקנים לא פורסים טילי פטריוט במרחב הישראלי, אבל זה עשוי להשתנות בעתיד. ישראל נערכת גם בהיבט מודיעיני וגם בהיבט מבצעי אל מול המצב הנוכחי. אם האירנים יידחקו לפינה על ידי האמריקנים ייתכן שהם ינסו לפעול גם ברמת הגולן ובלבנון, ולכך ישראל תצטרך להמשיך להיערך. ארה"ב אמנם לוקחת ברצינות את האיומים האירניים, אבל בצד השני טראמפ מאותת שהוא דווקא מוכן לעסקה חדשה עם האירנים - עד כדי כך שלפי דיווח ב-CNN הבית הלבן העבירה לטהרן את מספר הטלפון הישיר של הנשיא.