טראמפ והנסיך צ'ארלס (צילום: רויטרס, חדשות)
טראמפ והנסיך צ'ארלס | צילום: רויטרס, חדשות

עוד תקרית מביכה לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ: בעקבות אמירתו של טראמפ כי לא יתנגד לקבל מידע מגורמים זרים, לצד ההבהרה שאינו מתחייב לעדכן בכך את ראש ה-FBI - בניגוד לעמדתו בעניין - פרסם הערב (רביעי) הנשיא ציוץ בטוויטר שנועד להסביר את עמדתו. אולם, טעות מביכה נרשמה כשבמקום לכתוב כי נפגש עם "נסיך וויילס", כינה אותו בטעות: "נסיך הלוויתנים". הטעות תוקנה תוך זמן קצר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני נפגש ומשוחח עם 'ממשלות זרות' בכל יום", כתב טראמפ. "בדיוק נפגשתי עם מלכת אנגליה, נסיך וויילס, ראש ממשלת בריטניה, ראש ממשלת אירלנד, נשיא צרפת ונשיא פולין - ושוחחנו על הכל!". בהמשך תהה: "האם עליי להודיע ל-FBI על כל כל השיחות והפגישות הללו?". עוד טען כי אם יעשה זאת, "לעולם לא יסמכו עליו שוב".

הציוץ המביך, לפני התיקון (צילום: טוויטר, חדשות)
הציוץ המביך, לפני התיקון | צילום: טוויטר, חדשות

לסיום לא שכח טראמפ לתקוף את התקשורת. "למרות כל האמור לעיל, תשובתי המלאה מוצגת רק לעתים נדירות בתקשורת ה'פייק ניוז'", כתב וטען: "התקשורת משאירה את החלק החשוב בחוץ באופן מכוון".

בריאיון שהעניק אמש לרשת ABC האמריקנית אמר טראמפ כי לא יתנגד לקבל "לכלוך" מגורמים זרים על יריביו הפוליטיים בבחירות הבאות לנשיאות. עוד הוסיף כי אינו מתחייב לפנות ל-FBI אם יקבל הצעה כזו. זאת למרות הפרשה שבה בנו קיבל מידע שלילי על הילרי קלינטון בבחירות הקודמות, ובעקבותיה אמר ראש ה-FBI שהחובה במקרה כזה היא לדווח לארגון.

בבחירות האחרונות לנשיאות ארה"ב שהתרחשו ב-2016, בנו הבכור של טראמפ נפגש עם עורכת דין רוסיה שהציעה לו מידע שלילי על המתמודדת היריבה הילרי קלינטון, דבר שהוביל לפתיחת חקירה בנושא. ראש ה-FBI, כריסטופר ריי, טען שבנו של טראמפ היה צריך ליצור עמם קשר ולדווח על ההצעה מהגורמים ברוסיה. על כך אמר טראמפ בראיון: "ראש ה-FBI טועה", זאת על אף שהוא עצמו מינה את ריי לתפקיד.