הלהקה האיסלנדית עם דגל פלסטין (צילום: באדיבות כאן 11, חדשות)
הלהקה האיסלנדית עם דגל פלסטין | צילום: באדיבות כאן 11, חדשות

תנועת ה-BDS תקפה היום (ראשון) את הלהקה האיסלנדית, אטארי, למרות שאתמול הם הניפו במהלך התחרות דגלי פלסטין כמפגן תמיכה מחאתי. "למרות הסולידריות שהפגינה הלהקה המעשה לא מתקבל והדבר הנכון היה להחרים את האירוע", תקפו בארגון שקורא לחרם על מדינת ישראל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

בתנועת החרם נגד ישראל לא היו מרוצים מהמחווה של הלהקה האיסלנדית ומהופעתה של מדונה. "זה לא מפחית את רמת הנזק שהאמנים האלה, שהשתתפו בתחרות, עשו לקמפיין זכויות האדם", כתבו בהודעה שנמסרה מטעם הארגון.

המעשה שביצעה הלהקה לא היה מוסכם על כל חבריה. אחת הזמרות זעמה על המעשה ואמרה: "נאלצתי ללכת למלון מפוחדת". קלמנס האניגן, זמר מהלהקה לא הבין מדוע המעשה עורר סערה: "המעשה לא היה פצצה ואני לא מבין מה הכעס? מה שהיה פצצה אמיתית זה השיר שלנו".

באיגוד השידור האירופי הסבירו כי הופתעו מהמעשה והדגישו: "נדון בהשלכות של פעולה זו בהמשך".במקביל אתר Change.org, המארגן עצומות חברתיות, החל היום לאסוף חתימות נגד איסלנד בדרישה שיגורשו מתחרות האירוויזיון ולא ישתתפו בשנה הבאה, בגלל "מפגן הגאווה" של חברי הלהקה.

מבצע אסיפת החתימות נפתחו הבוקר ב-07:00 וכבר בשעה 10:00 היו 1,000 חתימות, רבות מהן נחתמו על ידי תושבי איסלנד שלא אהבו את המחווה. בהצהרה נכתב: "אחרי ערב נפלא בלי מחלוקת שכולם התמזגו למוסיקה, הלהקה שייצגה את איסלנד הראתה מידה רבה של חוסר כבוד כלפי הלך הרוח של האירוע ושל המדינה המארחת, כשהניפו את הדגל הפלסטיני בשידור חי".

"אחרי חוסר כבוד כזה כלפי ישראל, אנחנו מתעקשים שאיסלנד תימנע מלהשתתף בתחרות בשנה הבאה", דרשו בהצהרה. "אנחנו לא מקבלים אנטישמיות באיסלנד".