טקס פרסי הטוני עשה היסטוריה
טקס פרסי הטוני עשה היסטוריה | צילום: AP, חדשות

אמריקה בחרה את ההצגות המצטיינות ואת השחקנים הטובים ביותר בתאטרון, בטקס פרסי הטוני ה-73 שהתרחש הלילה (בין ראשון לשני) ברדיו סיטי מיוזיק הול שבניו יורק. הטקס עשה היסטוריה כשבפעם הראשונה זכתה שחקנית על כיסא גלגלים בפרס, וסיפק עוד לא מעט רגעים מרגשים ובלתי נשכחים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

הנחה את האירוע החגיגי ג'יימס קורדן, מנחה הלייט לייט שואו של רשת CBS האמריקנית, שידוע במערכוני ה"קרפול קריוקי" שלו, בהם הוא מארח מפורסמים לנסיעה מזמרת. קורדון פתח את הטקס בקטע מוזיקלי ומרהיב באורך תשע דקות, שהחל בקריצה למתחרה מהמסך הקטן והסתיים בשירה: "חי. אנחנו עושים את זה חי. כל רגע הוא חד פעמי!".

אלי סטרוקר, הזוכה הראשונה על כסא גלגלים
אלי סטרוקר, הזוכה הראשונה על כסא גלגלים | צילום: AP, חדשות

אלי סטרוקר, השחקנית על כיסא הגלגלים שעשתה היסטוריה וזכתה בפרס על הופעתה ב"אוקלוהומה" ריגשה את הקהל בנאומה: "הפרס הזה הוא לכל ילד שסובל מנכות וצופה הלילה, לכל ילד בעל מוגבלות או אתגרים, שחיכה לראות את עצמו מיוצג על הבמה הזו".

הזוכה הגדול של הטקס הוא המחזה "האדסטאון", שמתרחש בעולם המיתולוגיה היוונית. ההצגה הייתה מועמדת ללא פחות מ-14 מועמדויות וזכתה בחמש מתוכן. עוד זוכה מרגשת היא איליין מיי בת ה-87, שהחלה להופיע בברודווי בשנות ה-60 וזכתה בטוני הראשון שלה הלילה כשחקנית הראשית הטובה ביותר.

_OBJ

למרות העקיצות שנזרקו לכיוון המדיום הטלוויזיוני, ניכר שהתאטרון האמריקני, או לפחות זה שמגיע לברודווי, נמצא בתקופה טובה. המכירות בתאטרון הגיעו לשיא של 1.8 מיליארד דולר השנה, עלייה של 7.8% מהשנה הקודמת. גם הקהל הולך וגדל מזה עשור, והגיע השנה ל-14.8 מיליון בני אדם שצפו בהצגות.