עשתה היסטוריה. המתאבקת ראדם (צילום: רויטרס, חדשות)
עשתה היסטוריה. המתאבקת ראדם | צילום: רויטרס, חדשות

סדאף ראדם, המתאגרפת שעשתה היסטוריה ביום שבת כשהפכה לאירנית הראשונה שהתחרתה בטורניר רשמי - ביטלה את חזרתה לאירן מצרפת לאחר שנודע לה שהוצא נגדה צו מעצר. כך דווח היום (רביעי) בסוכנות הידיעות רויטרס.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הרשויות באירן הוציאו צו מעצר גם נגד המאמן שלה, מאהיר מונסיפור, אירני ממוצא צרפתי ואלוף עולם לשעבר באגרוף שנמצא גם כן בתחרות. דובר שגרירות אירן בפריז אישר את הפרטים לסוכנות הידיעות ואמר כי השניים אכן מבוקשים באירן - אך מבלי להסביר מדוע.

סיפורה של סדאף ראדם בת ה-24 ממשיך לרגש את אירן: במשך שנתיים היא התאמנה בחשאי על גבעות ליד טהרן והיציאה שלה לאליפות העולם נחשבת תקדים היסטורי במדינה דתית קיצונית שבה נשים עדיין נאבקות להסיר את החיג'אב.

מסרבת לחזור למולדתה (צילום: רויטרס, חדשות)
מסרבת לחזור למולדתה | צילום: רויטרס, חדשות

הסיבה הרשמית לצו המעצר לא ידועה כאמור, אבל כבר לפני שיצאה לתחרות היא אמרה: "ההורים שלי היו מודאגים כשהתחלתי להתאגרף, אבל הם ראו שאני באמת אוהבת את זה ועכשיו הם תומכים בי. אני ממתינה לרגע הזה כל כך הרבה זמן".

"אני מקווה שהמאבק הראשון הזה יסלול את הדרך להיסטוריה באגרוף האירני", הוסיפה. "במדינה שלי, יש הרבה נשים עם יכולות, הקרב הזה גם בשבילם. לכל אחד יש רגעים קשים בחיים, בכל מדינה קשה לעשות שינויים - צריך להתגבר על המשוכות".