תלמידי בית הספר בקולורדו
תלמידי בית הספר בקולורדו | צילום: sky news, חדשות

עוד אירוע ירי בתיכון בארה"ב: אדם אחד נהרג ו-7 נוספים נפצעו הלילה (בין שלישי לרביעי) בתקרית ירי בתיכון למדע וטכנולוגיה סמוך לדנבר שבקולורדו. שני חשודים, אחד מהם קטין, נעצרו ונלקחו לחקירה. המניע לירי עדיין אינו ידוע.

על פי החשד, שני הצעירים נכנסו לתיכון, כל אחד מהם לכיתה שונה, ופתחו באש על חבריהם לספסל הלימודים. 8 תלמידים נפצעו בתקרית, חלקם במצב אנוש. מבית החולים המקומי נמסר לאחר שעה קלה כי אחד הפצועים, בן 18, מת מפצעיו וכי הצוות הרפואי עובד על מנת לייצב את מצבם של שאר הפצועים.

בבית הספר לומדים תלמידים מגיל גן חובה ועד כיתה י"ב. ממשרדו של השריף במחוז דאגלאס נמסר כי שוטרים הגיעו למקום ו"ניטרלו את היורים" בתוך שתי דקות מקבלת הקריאה לעזרה. כוחות הביטחון הודו כי לפי שעה טרם התברר המניע לאירוע הירי ואמרו שזהו שלב מוקדם מדי בחקירה בכדי להעלות השערות.

אביו של אחד התלמידים, שטען שבנו נורה 3 פעמים באירוע, תיאר את מה שהתרחש בתוך הכיתה: "הבן שלי סיפר לי שאחד מהילדים שלף אקדח מנרתיק הגיטרה שלו ופשוט התחיל לירות".

אירוע הירי הזה מתרחש פחות מחודש לאחר יום השנה ה-20 לטבח בתיכון קולוביין, שהתרחש בעיירה הסמוכה ליטלטון, כ-8 קילומטרים ממקום הירי הנוכחי. הטבח בקולומביין התרחש בשנת 1999, כששני תלמידים רצחו 13 בני אדם ומיד לאחר מכן שמו קץ לחייהם. טבח זה זכור כאחד מאירועי הירי הקטלניים ביותר שהתרחשו בבתי ספר בארה"ב.