המשבר ייפתר? טראמפ וג'ינפינג (צילום: רויטרס, חדשות)
טראמפ וג'ינפינג בפגישה קודמת, ארגיון | צילום: רויטרס, חדשות

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הודיע הלילה (בין שני לשלישי) כי ייפגש עם נשיא סין, שי ג'ינפינג, בפסגת ה-G20 בסוף החודש הבא. הפגישה בין המנהיגים עתידה להתרחש בעקבות ההסלמה האחרונה ביחסי הסחר בין שתי המדינות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

לדברי טראמפ פגישתו עם שי צפויה להיות "פורייה מאוד", וכי הוא מאמין שסין רוצה להגיע לעסקה. הצהרתו של טראמפ מגיעה לאחר שהאשים את סין בכך שלדבריו היא נסוגה מההתחייבות שנתנה במהלך המשא ומתן שהתנהל בין שתי המעצמות הכלכליות. במקביל שר ההגנה האמריקני טוען כי השיחות עם סין נמשכות.

עוד טען הנשיא כי הוא טרם החליט באופן סופי על הטלת מכסים נוספים של 25% - על סחורות מסין. הגישה הסלחנית של טראמפ מגיעה לאחר כמה פרסומים תוקפניים בחשבון הטוויטר שלו, שדווקא הראו גישה שונה. באחד הציוצים שפרסם כתב הנשיא האמריקני: "לא ישאר אף אחד בסין שאפשר יהיה לעשות איתו עסקים - רע מאוד לסין וטוב לארה"ב!".

בהמשך אותו ציוץ כתב טרמאפ כי סין ניצלה את ארה"ב במשך שנים ולכן "היו בראש". טראמפ לא פספס הזדמנות לעקוץ את הנשיאים הקודמים וכתב כי הם לא עשו את העבודה. לסיום הוסיף כי סין לא צריכה להגיב - "כי זה רק ילך ויחמיר".

אתמול סין הכריזה על הטלת מכסים חדשים על סחורות בשווי 60 מיליארד דולר מארה"ב, בתגובה להחלטתו של טראמפ בשבוע שעבר - שהורה על הטלת מכסים גבוהים על סחורות מסין - בשווי 200 מיליארד דולר.

אחרי אותה הסלמה ביחסים, יועצו הכלכלי של טרמאפ בילה את סוף השבוע האחרון בניסיון לקדם את המשא ומתן בין שתי המדינות. למרות זאת הניסיונות נכשלו ואיתן ירידות שערים בוול סטריט עם פתיחת המסחר.