דונלד טראמפ בעימות (צילום: רויטרס, חדשות)
"פעולת בגידה של עיתון נואש" | צילום: רויטרס, חדשות

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ תקף אמש (מוצאי שבת) בחריפות את העיתון האמריקני "הניו יורק טיימס", בעקבות דיווח שבו נטען כי ממשל ארה"ב הגביר את פעולות הסייבר נגד רוסיה והסלים את המתיחות בין שתי המעצמות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הייתם מאמינים כי הניו יורק טיימס הכושל פרסם סיפור שטוען כי ארה"ב הגבירה באופן משמעותי התקפות סייבר נגד רוסיה", כתב הנשיא טראמפ בחשבון הטוויטר שלו. "זוהי פעולת בגידה שבוצעה על ידי עיתון שכה נואש לסיפור, כול סיפור, אפילו אם הוא רע למדינה שלנו".

בהמשך הדגיש טראמפ בדבריו כי מדובר בדברים שאינם נכונים וכתב כי "הכול הולך במערכת החדשות בימינו. הם יעשו או יגידו כל מה שאפשר, מבלי מחשבה קטנה אפילו בנוגע להשלכות! אלה פחדנים אמיתיים ללא כל ספק", וסיים את דבריו כשהוא מדגיש את המילים: "אויבי העם".

טראמפ ופוטין (ארכיון) (צילום: רויטרס, חדשות)
טראמפ ופוטין (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

דבריו של הנשיא האמריקני הגיעו בעקבות דיווח בעיתון שבו נטען כי ממשל ארה"ב הגביר את פעולות הסייבר נגד רוסיה, על מנת לאותת להם להישאר מחוץ לתשתית הסייבר האמריקנית. עוד דווח כי המאמצים מכינים את הקרקע להתקפה בקנה מידה חסר תקדים על הרשת הרוסית, אם שתי המעצמות ייכנסו לעימות.

בנוסף, "הטיימס" ציטטו בכירים בממשל וטענו בדיווח כי הנשיא טראמפ לא תודרך כלל בנוגע לפרטי התוכנית, מתוך חשש כי הוא עלול להדליף סודות לרוסים. זאת בשל החשיפה של ה"וושינגטון פוסט", לפיה טראמפ העביר מידע מסווג לבכירים רוסים בשנת 2017 במהלך פגישה בבית הלבן.