סחפה מליונים: דאינריז טארגאריין | צילום: HBO, חדשות

את העונה השמינית והאחרונה שלה, שהיא גם הקצרה ביותר, שישה פרקים בלבד, פתחה משחקי הכס באמצע החודש שעבר כשהיא מעוטרת ב־46 פרסי אמי. הסדרה, שעקבה אחרי מעלליהם של תושבי “וסטרוז", הייתה ידועה בתפניות החדות בעלילה שלה – וכך גם פרק הסיום ששודר לפנות בוקר (שני)  וגרר תגובות מעורבות בקרב המעריצים.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"על מה בזבזתם 8 שנים?", תהה הקומיקאי האמריקני דסוס ניס בחשבון הטוויטר שלו. גם העיתונאי האמריקני ג'אמל בואי הביע את חוסר שביעות רצונו מהפרק האחרון. "מופתע שמשחקי הכס הצליחו לייצר את עלילת הסיום הכי פחות מספקת בהיסטוריה".

לצד התגובות המאוכזבות נשמעו גם קולות השתאות בקרב צופי הסדרה. אחד המעריצים התקשה לעצור לצפות בפרק מחדש פעם אחר פעם וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "וואו – אני מתחרט שיש לי טלויזיה בבית".

"על מה בזבזתם 8 שנים?"

גארט פאוול, סופר מדע בדיוני בריטי, סיכם גם הוא את הגעתה לסיום של הסדרה המצליחה. "לא משנה מה דעתכם על פרק הסיום – אי אפשר שלא להסכים שמדובר בהישג מדהים. לפני עלייתה של משחקי הכס לאוויר, זה היה בלתי אפשרי לחשוב שאפשר לספר סיפור פנטזיה בן עשר שנים על מסכי הטלויזיה".

_OBJ

המתרגשים הראשיים מסיומה של הסדרה היו דווקא השחקנים, שרובם היו אנונימיים לחלוטין לפני שידורה. סופי טרנר, המשחקת את דמותה של סאנסה סטארק, נפרדה מדמותה בחשבון האינסטגרם שלה: "סאנסה, תודה שלימדת אותי מהו חוסן נפשי, אומץ ומה הוא באמת כוח אמיתי. תודה שלימדת אותי להיות אדם חביב, סבלני ומובל מאהבה", שיתפה טרנר. "התאהבתי בך בגיל 13 – וגדלנו יחד. בלעדייך לא הייתי אותו אדם".

אמיליה קלארק, ששחקה בסדרה את דאינריז טארגאריין בחרה להודות למיליוני הצופים האדוקים. "תודה לכם צופים קסומים, על כך שליוויתם אותי ואת הדמות שנכנסה לליבם של כל כך הרבה אנשים. בלעדיכם לא היינו יכולים להצליח".