טראמפ ובני הזוג ריבלין. ארכיון (צילום: לע"מ, חדשות)
טראמפ ובני הזוג ריבלין. ארכיון | צילום: לע"מ, חדשות

מילות תנחומים מנשיא ארה"ב: יממה לאחר שהלכה לעולמה, צייץ הבוקר (רביעי) נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מילות תנחומים לנשיא המדינה, ראובן ריבלין, שאיבד את רעייתו נחמה לאחר מאבק במחלת הריאות ממנה סבלה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

בחשבון הטוויטר הרשמי שלו כתב טראמפ מילות תנחומים לריבלין, בשמו ובשם רעייתו מלאניה: "הגברת הראשונה ואני שולחים את תנחומינו העמוקים לנשיא מדינת ישראל, ראובן ריבלין, ולמדינת ישראל כולה, בעקבות מותה של רעיית הנשיא נחמה ריבלין. היא ייצגה את מדינתה האהובה בחן ובשיעור קומה. "אנחנו נתגעגע אליה, יחד עם כל מי שהכיר אותה", חתם טראמפ את הציוץ.

תיעוד שהפך לוויראלי. נחמה ומלאניה (צילום: חיים צח, לע"מ, חדשות)
תיעוד שהפך לוויראלי. נחמה ומלאניה | צילום: חיים צח, לע"מ, חדשות

בני הזוג טראמפ נפגשו עם בני הזוג ריבלין לפני כשנתיים, במהלך ביקורם של הנשיא ורעייתו בישראל. המפגש הוליד רגע אותנטי ומרגש במיוחד בין נחמה ומלאניה שתועד והפך לוויראלי, במהלכו נראתה מלאניה מסייעת לנחמה, שנשאה דרך קבע את מיכל החמצן שלה עקב מחלתה.

"בהמולת הביקור החשוב וההיסטורי הזה, זכיתי גם להכיר את הגברת הראשונה מלאניה", כתבה אז נחמה בעמוד הפייסבוק של בעלה, "אישה מקסימה מבפנים ומבחוץ, רגישה ומיוחדת. בזמן שהיה לנו יחד, הבאתי לה מתנה שקניתי לבנם, ברון בן ה-11, את הספר המקסים ״חיבוק״ שכתב דויד גרוסמן, ושאיירה מיכל רובנר, בשלושה עותקים: עברית, ערבית ואנגלית".

נחמה מעניקה למלאניה את המתנה. ארכיון (צילום: מארק ניימן, לע"מ, חדשות)
נחמה מעניקה למלאניה את המתנה. ארכיון | צילום: מארק ניימן, לע"מ, חדשות

"היה חשוב לי להעניק לברון, שנשאר בבית והוא רק בן 11, מזכרת מהסיור של הוריו בישראל. אין מתאים מספר יפה כל כך, שמספר על אהבה באמצעות חיבוק. ספר לילדים, אבל כזה שנוגע גם במבוגרים. מלאניה התרגשה מאוד, והבינה מיד, גם לפני שקראה את תוכנו, שמדובר בסיפור על אם וילד. אני מקווה מאוד שברון יאהב את הספר כמו שאני אוהבת".