זמן קצר לפני הדרמה (צילום: חדשות)
זמן קצר לפני הדרמה | צילום: חדשות

הישראלים היפים: משלחת של הצופים ביקרה בבית ספר יסודי במחוז מאהופאק שבמדינת ניו יורק, וביקרה בבית ספר יסודי בו גם הופיעה שלשום (שלישי) לפני התלמידים. לפתע, הבחין צמד מדריכים מהמשלחת באחת מנשות הצוות מתקשה בנשימה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השניים לא היססו - וזינקו מהבמה לעבר אשת הצוות. הם החלו במתן עזרה ראשונה, והמשיכו לטפל בה עד הגעת אמבולנס למקום. "כשמישהו זקוק לנו, אנחנו לא חושבים,  אלא ישר פועלים – 'מה אני יכולה לעשות?'", הסבירה דור שתיל, אחת מצמד המדריכים שזינקו לפעולה לחדשות המקומיות.

המפקח המקומי החמיא לשניים על תגובתם המהירה והיעילה: "זו עדות לרוח האדם, היכולת לעבוד יחד – זה חזק יותר מתרבות או שפה". עם זאת, לא נמסרו פרטים נוספים לגבי מצבה של אשת הצוות, שהועברה לקבלת טיפול רפואי.

קרוואן הידידות הוא פרוייקט הדגל של משלחות תנועת הצופים בשיתוף עם JNF ארה"ב, שמתקיים כבר 47 שנים. מדי קיץ יוצאות שלוש קבוצות לשלושה חודשים בצפון אמריקה: כל קרוואן הוא להקה של 10 מדריכים ומדריכות מהשכבה הבוגרת של תנועת הצופים בישראל, שיוצא למסע הופעות בפני 200 קהילות יהודיות בכל רחבי ארה"ב ומול כ-150 אלף איש מדי קיץ. החניכים שמגיעים מכל רחבי הארץ מייצגים את התנועה ואת הקהילות שלהם תוך למידה וחיבור שלהם ליהדות התפוצות.

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il