הריאיון של ראש הממשלה בנימין נתניהו לרינה מצליח ב"פגוש את העיתונות", וההצהרה על כוונה לסיפוח חלקים ביהודה ושומרון, סיפק כותרות ברחבי העולם. מכתבה ראשית באתר ה-BBC הבריטי, דרך RT הרוסית ועד הוושינגטון פוסט - כך נראה נתניהו בעיני העיתונות העולמית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

את הבוקר פתחו קוראי אתר ה-BBC עם דיווח על הכרזת הסיפוח של שטחי יהודה ושומרון. אליה התלווה טור של סבסטיאן אושר, הפרשן לענייני העולם הערבי. בטור שלו טען אושר כי להצהרה יש פוטנציאל הרסני "שעלול להביא לפיצוץ גדול". זאת כיוון בגלל ש"הסוגיה מסייעת לעכב את המאמצים להגיע לשלום כבר שנים".

"הרעיון של סיפוח יעורר את הזעם הפלסטיני מחדש ויעורר גינויים בקהילה הבינלאומית", סבר הפרשן שלא שכח להזכיר את התמיכה המלאה שמעניק ממשל טראמפ למהלכים של נתניהו.

שוחחו על אירן (צילום: רויטרס, חדשות)
מאשימים את היחסים הקרובים | צילום: רויטרס, חדשות

בוושינגטון פוסט נתנו לדברי ראש הממשלה את הכותרת: "ההכרזה של נתניהו מסמלת שינוי מדיניות דרמטי, שנועדה כנראה לאסוף סביבו את המצביעים הלאומניים במאמץ אחרון בבחירות צמודות".

רשת אל ערבייה דיווחה על ההצהרה וגם הצביעה על הקשר שבין דברי נתניהו למהלכים האחרונים של הממשל בארה"ב. לדברי גוף התקשורת, ההכרזה היא תולדה של המדיניות הפרו ישראלית בממשל טראמפ. כתבי הרשת הזכירו בדיווחיהם כי ארה"ב מאבדת את הלגיטימציה שלה כמתווכת באזור.

ההכרה בעולם (צילום: החדשות)
ההכרה בעולם | צילום: החדשות

עיתון ה"דר שפיגל" הגרמני דיווח על ההכרזה וטען בכותרת: "נתניהו מכריז על כוונתו לספח שטחים כדי לזכות בבחירות". גם ב"אל-פאיס" מספרד דיווחו על כוונתיו של ראש הממשלה והזכירו "שלושה ימים לפני הבחירות - נתניהו מכריז כי יספח את השטחים אם ייבחר"‎.

ב"לה פיגארו" הצרפתי ציטטו את נתניהו וכתבו: "שלושה ימים לפני הבחירות לכנסת, דבריו של ראש ממשלת ישראל נראים כצעד שקורא לבוחרי הימין"‎. רשת RT הרוסית שלחה נציג ארצה על מנת לסקר פה את הבחירות וגם שם קיבל ראש הממשלה כותרת דומה. "בראיון לחדשות ערוץ 12, נתניהו מבטיח לספח את השטחים אם ייבחר שוב", נכתב.‎

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו