זירת הפיגוע בסן דייגו
זירת הירי בסן דייגו (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

הוריו של ג'ון ארנסט בן ה-19, החשוד בירי בבית הכנסת בקליפורניה, בו נהרגה המתפללת היהודיה לורי גילברט קיי ז"ל, פרסמו אתמול (שני) הודעה מיוחדת בה טענו שהם מזועזעים ועצובים. "הבן שלנו הוא עכשיו חלק מהיסטוריית הרוע שפגעו בעם היהודי לאורך מאות שנים".

לעדכונים נוספים ושיחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההורים המשיכו וטענו שגידלו את ג'ון ואת חמשת ילדיהם הנוספים באווירה משפחתית, קהילתית וחינכו אותם לדחות שנאה וגזענות. "הבן שלנו קיבל את הרעיונות למעשה הזה מאנשים אחרים שמחזיקים בעמדות ודעות שונות משלנו". טענו. "הדרכים בהן קיבל את הרעיונות האלה מסתוריות ומזעזעות עבורנו, אך אנחנו בטוחים שרשויות החוק יחשפו עוד פרטים על הדרך שבה הובל למעשה הנורא והמזעזע הזה".

אמש פורסם כי יומיים לאחר אירוע הירי המזעזע בבית הכנסת ליד סן דייגו ה-FBI הודיע שקיבל 5 דקות לפני הירי הראשון התרעה על האירוע דרך הרשתות החברתיות - אך חלון ההזדמנויות הקצר לא הותיר לסוכנות הפדרלית מספיק זמן כדי לאתר את החשוד הפוטנציאלי.

אתמול הודיע משרד השריף בסן דייגו כי החשוד בירי, ג'ון ארנסט בן ה-19, שהיה סטודנט לסיעוד באוניברסיטת המדינה שנחקר בחודש שעבר בשל מעורבות בהצתת מסגר, לא היה קשור לאף ארגון ופעל ככל הנראה על דעת עצמו. כמה שעות לפני שביצע את הירי פרסם ארנסט מניפסט גזעני שבו העיד על עליונות הגזע הלבן על יהודים שלטענתו שולטים בעולם.

הרוצח, ג'ון ארנסט
ג'ון ארנסט (ארכיון) | צילום: חדשות

אתמול התכנסה מועצת הביטחון של האו"ם לדיון מיוחד שעסק בהתפתחויות האחרונות - שהחל עם דקת דומייה לזכר הנרצחת באירוע הירי. לאחר דקת הדומייה, קרא שגריר ישראל באו"ם להילחם באנטישמיות שמרימה את ראש ברחבי העולם: "זהו זמן קשה ליהודים בכל העולם".