מה גרם לזוג נשים שאימץ שישה ילדים להחליט לשים קץ להכל, להתאבד ולהרוג את הילדים? סיפורן של ג'ניפר ושרה הארט שהסיעו את רכבן מצוק בקליפורניה לפני שנה, חזר השבוע לכותרות לאחר סיום חקירה ממושכת, חקירה שמפנה את האשמה לרשויות, שם הכתובת כנראה הייתה על הקיר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

לפני שנה, בעודה שיכורה, ג'ניפר הארט הסיעה את ששת ילדיה ואת שרה, בת זוגתה מצוק בקליפורניה, זאת בזמן ששרה חיפשה דרכים אחרות לשים קץ לחייהן. בהתרסקות מצוק בגובה של יותר מ-30 מטרים, לא היו ניצולים.

סיפורה של המשפחה עלה בסוף השבוע לכותרות לאחר שהפתולוג סיים את בדיקת הממצאים מהאסון. אחרי בדיקה של כשנה קבע כי הזוג ניסה בכוונה להתאבד ולקחת את חייהם של ששת ילדיהן המאומצים: מרקיס בן ה-19, דבון בן ה-15, האנה בת ה-16, ג'רמיה ואביגיל בני ה-14 וסיירה בת ה-12.

כוחות החיפוש בזירת ההתרסקות (צילום: AP, חדשות)
כוחות החיפוש בזירת ההתרסקות | צילום: AP, חדשות

ממבט חטוף בעמוד הפייסבוק של הזוג, לא היה ניתן להתריע על מה שעתיד לבוא. שפע תמונות של הילדים מחובקים ושמחים, מסרים על אהבה כמו "אהבה היא תמיד יפה" ורושם של משפחה מתפקדת ואוהבת.

אך על פי דיווחים, נראה שלילדים ככל הנראה לא היה טוב. שכן של המשפחה סיפר כי הילדים היו נוהגים לבוא אליו באישון לילה ולבקש אוכל ועזרה. כחלק מהחקירה, פשטו כוחות משטרה על ביתן של השתיים, שלמראית עין היה מסודר, מקושט ו"ביתי".

אבל להפתעתם של החוקרים, חדרי הילדים נתגלו כסטריליים וכאילו אדם לא חי שם. לא היו דברים על הקירות או קישוטים. בנוסף, לא היה נראה כאילו המשפחה ארזה ל"טיול" הגורלי.

"לדעתי, שרה וג'ניפר לא עמדו בלחץ ונשברו", סבר השריף החוקר מהמחוז בקליפורניה בו התרחשה התאונה. "הן הגיעו לנקודה בה הן ביצעו החלטה מודעת לסיים את חייהן ולקחת את ילדיהן איתן".

אחד הילדים  בהפגנת BLACKLIFEMATTERS (צילום: CNN, חדשות)
אחד הילדים בהפגנת BLACKLIFEMATTERS | צילום: CNN, חדשות

מנתיחת גופתה של ג'ניפר עולה כי בזמן שביצעה את התאונה, הייתה בגופה כמות אלכוהול גבוה בהרבה מהמותר. על פי החוקר, מספיק כדי לפגוע ביכולות המוטוריות שלה ולא לאפשר לה לנהוג כחוק, ומספיק כדי להיות מודעת ולבצע את ההחלטה הנוראית.

"לאחר שיחות עם עדים וקרובי משפחה, עלתה תמונה כי הזוג הרגיש שאם הוא לא יוכל לטפל בילדים, אף אחד אחר לא יוכל לטפל בהם או לדאוג להם", המשיך לספר השריף.

הכתובת הייתה על הקיר

ימים בודדים לפי התאונה הקטלנית, שירותי הרווחה במקום מגוריהם ביקשו לבצע בדיקת פתע על המשפחה, אך אף אחד לא פתח להם את הדלת כי המשפחה הייתה כבר בדרכה אל מותה.

דיווחים במשטרה התקבלו שנתיים בלבד לאחר שבנות הזוג שרה וג'ניפר הפכו להורים. כבר בשנת 2008 עוד כשגרו במינסוטה, אחד הילדים סיפר כי ג'ניפר הכתה את אחיו בידו, אך התיק נסגר לאחר שנקבע כי הילד נפל.

במקרה נוסף ב-2011, שרה הודתה באשמה לאחר שהמשטרה קבעה כי הכתה את ילדיה. לאחר. על פי דיווחים אחרים הילדים נהגו להתלונן על התנהגות גזענית מצד שתי הנשים. למרות כל אלו, הילדים נשארו בחזקת השתיים ואף תיק לא נפתח נגד השתיים.

האצבע המאשימה - לרשויות הרווחה

על פי עדויות נוספות, ילדי המשפחה היו ממושמעים באופן קיצוני ונראה ש"התנהגותם הייתה כמו של רובוטים". מהחקירה עולה כי לאחר שהשכן, שנהג לדאוג לילדים, התקשר לשירותי הרווחה, החליטו שרה וג'ניפר לארוז הכל ולנסוע מוושינגטון לקליפורניה.

תחילה רק זוג הנשים ושלושה מהילדים זוהו לאחר ההתרסקות. בגופתה של ג'ניפר שנהגה נמצאו רמות אלכוהול גבוהות ובגופם של השלושה האחרים נמצאו כמויות גבוהות של משככי כאבים. שבועיים אחר כך, גופתה של סיירה נמצאה מצפון לזירת התאונה, וחלקי גופה נוספת נמצאו בסמוך לשם. אך לקח כשנה לזהות כי חלק גוף זה הוא של האנה, אחת מבנות המשפחה. עד היום שלושה מהילדים עדיין לא נמצאו.

ג'ניפר ושרה לא יכולות לעמוד למשפט על מה שהן עשו, אך מותן ומות ששת ילדיהן תויג כרצח והתאבדות. החקירה מפנה אצבע מאשימה לרשויות בחמש מדינות בארה"ב, בהן אומצו הילדים והתקבלו הדיווחים על ההתעללות. אלו על פי ההאשמות בחקירה - לא זיהו את הדפוס והסכנה בזוג הנשים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו