חגיגות ה-70 למדינה אירעו הלילה (בין ראשון לשני) בניו יורק, כשאלפים השתתפו בחגיגה ישראלית בטיימס סקוור. במהלך האירוע הושמעו שירים של אמנים ישראלים שונים כמו עדן בן זקן, עומר אדם ואיב אנד ליר שהקפיצו את הקהל, שירי מימון הופיעה וביצעה מספר משיריה הגדולים והקליפ לשיר "טוי" שזכה באירוויזיון הוקרן. קונסול ישראל בניו יורק: "יש לנו מדינה יפה, יש לנו אנשים יפים - אנחנו רוצים לחלוק את זה עם ניו יורק".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אירועי 70 לישראל בטיימס סקוור (צילום: חדשות 2)
כיכר טיימס מלאי בסמלי החגיגות | צילום: חדשות 2

״צבענו את הטיימס סקוור בכחול ולבן. היה מרגש לראות את אלפי הישראלים, התיירים והמקומיים רוקדים ושרים יחד מוסיקה ישראלית. אני רוצה להודות להנהגה ולעם האמריקאי על התמיכה הבלתי מסויגת במדינת ישראל", אמרה שרת התרבות והספורט רגב. "היום הוכחנו שוב את הקשר האמיץ והחזק עם ארצות הברית. תודה לקונסול הכללי, השגריר דני דיין, למשטרת ניו יורק, למושל ניו יורק ולראש העיר שסייעו בהצלחת האירוע. כבשנו את הטיימס סקוור".

במסגרת האירוע נצבעה הכיכר המפורסמת בצבעי דגל המדינה ואלפים נהרו לקחת חלק במסיבה ההמונית. על מסכי ענק בכיכר הוקרנו קטעי וידאו וסאונד המציגים את ההיסטוריה של מדינת ישראל, מורשת וחדשנות. המיצג הייחודי שארך כ-4 דקות ושחלק ממנו פורסם מוקדם יותר, הוקרן על גבי המסכים לעיני מיליונים, והוא כלל אזכורים לשורה של המצאות ישראליות וסמלים ישראלים.

לאחר שביצעה הזמרת שירי מימון מספר משיריה לקהל במקום היא אמרה בהתרגשות: "אני כל כך מתרגשת להיות פה בפעם הראשונה בטייימס סקוור, אנו חוגגים 70 שנה לישראל, 70 שנה של חברות עם אמריקה. אני כל כך שמחה, מאושרת וגאה".

שירי מימון עם הקונסול דני דיין ושרת התרב (צילום: אלקסי רוזנפלד)
שירי מימון עם הקונסול דני דיין ושרת התרב | צילום: אלקסי רוזנפלד

קונסול ישראל בניו יורק, דני דיין, עלה במהלך החגיגות לבמה ועודד את החוגגים להמשיך כשאמר: "זו רק ההתחלה, זהו לילה שלא נשכח, בפעם הראשונה לקחנו את טיימס סקוור והקרנו את המגן דוד".

"הפלא, שקוראים לו ישראל, יוקרן על מסכיו הענקיים של הטיימס סקוור במסגרת אירוע של פעם בשבעים שנה", מסרה שרת התרבות והספורט מירי רגב. "לראשונה, במהלך אירועי ההצדעה המסורתיים למדינת ישראל בניו יורק, נקרין על מסכי הענק בטיימס סקוור את סיפורה הניסי של מדינת ישראל, מדינה שבשבעים שנה הצליחה להרקיע שחקים כנגד כל הסיכויים, בכל תחום בהוויית חייה".

צפו: חגיגה ישראלית בטיימס סקוור (צילום: אלכסי רוזנפלד)
אלפי האנשים שהשתתפו בחגיגות | צילום: אלכסי רוזנפלד

הסכנה הביטחונית

השתתפות השרה רגב ובכירים נוספים נעשתה בניגוד להנחיות הקונסוליה בניו יורק, שהתריעה מפני סכנה ביטחונית. אנשי הביטחון אסרו על נציגים ודיפלומטים ישראלים להשתתף בחגיגות, שהוגדרו "אירוע בעל רמת סיכון גבוהה מאוד" - בייחוד לאור האירועים האחרונים בעזה. התחושה בקרב עובדי הקונסוליה הייתה שמדובר ב"הדלפה של בעל עניין שמבקש לפגוע באירוע", ושמעבר לכך האיסור הביטחוני איננו מחייב - חרף העובדה שמי ששלח את ההתרעה והודיע על האיסור הוא קצין הביטחון של הקונסוליה הישראלית בניו יורק.

"תירגעו, השרה מירי רגב, אני וכל הדיפלומטים בניו יורק נצעד במצעד למען ישראל בשדרה החמישית ונהיה בטיימס סקוור ונצפה במיצג המסכים, האירוע המרהיב ביותר מחוץ לישראל לכבוד חגיגות ה-70, הכול בסדר", צייץ קונסול ישראל בניו יורק דני דיין.