פוטין ואסד, ארכיון (צילום: רויטרס)
פוטין ואסד, ארכיון | צילום: רויטרס

רוסיה שוב מאיימת: סגן שר החוץ הרוסי הבהיר היום (שני) כי מתקפה נוספת של ארה"ב על אדמת סוריה עלולה "לעורר תגובה תקיפה יותר". על פי סוכנות הידיעות הרוסית, הוא העריך כי לאמריקנים אין כוונה לבצע תקיפות נוספות. שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב הכחיש מאוחר יותר את הטענות של ארה"ב לפיהן רוסיה זיהמה את אתר ההפצצות הכימיות בדומא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במקביל לאיומים, בבריטניה אומרים כי משלחת מטעמם שיצאה לבחון את השטח בדומא אחרי המתקפה הכימית באזור לא קיבלה עדיין אישור גישה עבור הפקחים של הארגון למניעת שימוש בנשק כימי.

הפקחים הגיעו כבר ביום שבת כדי לבחון את האזור ולקבוע האם אכן נעשה שימוש בנשק כימי במתקפה של צבא אסד לפני כשבוע, ואם כן באיזה נשק נעשה שימוש. לטענתם, רוסיה לא אפשרה גישה למקום. לדברי סגן שר החוץ הרוסי העיכוב בהענקת הגישה נבע מהתקיפות האוויריות של ארה"ב.

סוריה, גז עצבים, סארין, אסד, מתקפה כימית (צילום: חדשות)
המתקפה הכימית בסוריה | צילום: חדשות

ארצות הברית תכריז היום על שורה של סנקציות חדשות שישפיעו על חברות רוסיות העוסקות בציוד שקשור לייצור נשק כימי, כך הודיעה אתמול השגרירה האמריקנית באו"ם ניקי היילי. הסנקציות החדשות יוטלו בתגובה לתמיכה שמעניקה רוסיה למשטר אסד, על רקע המתקפה הצבאית של מעצמות המערב שבוצעה לאחר הטבח הכימי בעיר דומא בידי צבא אסד.

הנשיא טראמפ בהכרזה על התקיפה (צילום: רויטרס)
הנשיא טראמפ בהכרזה על התקיפה | צילום: רויטרס

מוקדם יותר אתמול התראיינה השגרירה לרשת פוקס ניוז והצהירה כי החיילים האמריקנים יישארו בסוריה עד שיעדיה של וושינגטון יושגו במדינה מוכת הקרבות. בריאיון היילי הגדירה את שלוש המטרות שהבית הלבן הציב לעצמו בסוריה: לוודא שלא יהיה שימוש נוסף בנשק כימי, להביס את ארגון הטרור דאע"ש ולהשקיף על הפעילות של אירן באזור.