היורה ניקולס קרוז
ניקולס קרוז היורה מפלורידה | צילום: רויטרס, חדשות

ניקולס קרוז, מי שרצח 17 בני אדם בבית ספר תיכון בפלורידה, רוצה לתרום את ירושתו למשפחות הקורבנות - כך מפרסמת היום (חמישי) רשת Fox news. אמו של הרוצח נפטרה, והותירה לו מאות אלפי דולרים בקרן נאמנות, שאמורה להפתח כשיגיע לגיל 22 - ועורכת דינו הסבירה כי הכסף יגיע לעמותות שהקימו המשפחות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"קרוז לא רוצה את כספו, הוא רוצה לתרום אותו", מסרה עורכת הדין. לדבריה, הוא רוצה לתרום את כספו כדי לנסות לתקן את מעשיו ו"לעזור לקהילה להחלים". פרקליט נוסף מצוות ההגנה של קרוז אמר לשופט: "תן לכסף להגיע למי שנפגע, נקודה".

אמו של קרוז נפטרה בחודש נובמבר האחרון, והוא עתיד לרשת 800 אלף דולר מקרן הנאמנות שלה. עם זאת, עורכי הדין אמרו שהם עוד לא החליטו אם את כספי הירושה הם יעבירו בתשלומים חודשיים או שנתיים. 

התלמידים מובלים מתוך בית הספר, (ארכיון)
זירת הירי בפלורידה | צילום: AP, חדשות

קרוז, בן 19 בלבד, נכנס בחודש פברואר האחרון לתוך בית הספר שלו כשהוא חמוש בנשק חצי אוטומטי מסוג  AR-15, אותו החזיק באופן חוקי לחלוטין לאחר שרכש אותו מסוחר אשתקד, וטבח ב-17 תלמידים. מדובר באחד מעשרת מקרי הירי ההמוניים הקשים ביותר בהיסטוריה המודרנית של ארצות הברית.

קרוז היה ידוע באהבתו לכלי נשק, ועל פי דיווחים של התלמידים הם "לא הופתעו" לגלות שהתלמיד הבעייתי שסולק מבית הספר בשל בעיות משמעת הוא היורה. לרשתות החברתיות הוא נהג להעלות תמונות עם כלי נשק.