פיגוע או תאונה? זמן קצר לאחר אירוע הדרריסה במוסקבה שאירע אתמול (שבת) בו נפצעו 8 בני אדם נחשף אמש תיעוד חדש המטיל ספק בגרסה הרשמית של הרשויות במדינה לפיה הנהג איבד שליטה על הרכב. בסרטון מהזירה ניתן לראות את המונית נוסעת לאיטה ברחובות הבירה הרוסית כשלפתע הנהג פונה לכיוון המדרכה, מתחיל לדרוס את הולכי הרגל ולאחר זמן קצר יוצא מהרכב ופותח במנוסה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

לפחות שמונה בני אדם נפצעו באירוע הדריסה, בהם אחת במצב קשה, כך על פי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס. מהדיווח עולה כי מונית התנגשה בקהל אוהדים בעיר. זמן קצר לאחר האירוע פרסמה המשטרה הודעה לפיה הנהג ככל הנראה איבד שליטה על הרכב.

אירוע הדריסה לפני כשבועיים (צילום: AP, חדשות)
זירת הדריסה, הערב | צילום: AP, חדשות

מהרשויות במדינה נמסר כי נהג המונית נעצר וכי הוא מחזיק ברישיון נהיגה קירגיסטני. בתיעוד שהופץ ברוסיה ניתן לראות לפחות 2 אמבולנסים מגיעים לזירת האירוע, ואת הנהג מנסה להימלט מהמקום. בנוסף נמסר כי בין הפצועים לפחות שלושה אוהדים של נבחרת מקסיקו.

אירוע הדריסה במוסקבה, רוסיה (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום: רויטרס, חדשות

הרשויות ברוסיה טוענות כי מדובר בתאונה וכי ייתכן שהנהג היה שיכור ולכן סטה ממסלולו. בתיעוד מהזירה זמן קצר לאחר האירוע, עם זאת, נראה הנהג מנסה להימלט מהמקום. על פי ההערכות, לרוסיה יש אינטרס להציג את האירוע כתאונה ולא כאירוע טרור.