חיילי מארינס (ארכיון) (צילום: רויטרס)
חיילי מארינס (ארכיון) | צילום: רויטרס

בכירים במשרד ההגנה האמריקנית אמרו היום כי לאחר טקס פתיחת השגרירות האמריקנית היום (שני) בירושלים נשלחו חיילי מארינס אמריקנים לתגבר את הבטחה במספר שגרירויות נוספות. החיילים נשלחו לאנקרה, עמאן וירושלים מחשש לתגובות אלימות בשל המעבר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הבכירים ששוחחו עם כתבים ברשתNBC האמריקנית וסיפרו כי במשרד ההגנה שוקלים לשלוח חיילים נוספים ללפחות 6 שגרירויות נוספות במזרח התיכון.

הבכירים סיפרו כי בכל שגרירות נוספו מספר מצומצם של חיילים כך שבמקום לא מורגשת תנועה מסיבית של כוחות חדשים. לפי שעה לא ברור כמה זמן הכוחות הנוספים יישארו בשגרירויות. "הם יישארו עד שהמצב הביטחוני בשטח ישתפר", אמרו הבכירים.

טקס חנוכת השגרירות בירושלים (צילום: חדשות)
טקס פתיחת השגרירות בי-ם, היום | צילום: חדשות

ראש הממשלה נתניהו הודה לרבים שעמלו על מנת לגרום להעברת השגרירות. "אין לנו ידידים טובים יותר בעולם, אתם עומדים עם ישראל, ואתם עומדים עם ירושלים - תודה", הכריז נתניהו בפתח דבריו. "חברים רבים שהגיעו לכאן מרחבי העולם, חברים רבים שהתפללו ליום הזה ועבדו ליום הזה, תודה לכולם".

"כמובן, אני רוצה לברך במיוחד את קושנר ואיוונקה - הנוכחות שלכם כאן היא עדות לחשיבות של האירוע הזה, לא רק לממשל טראמפ אלא גם בממד האישי, לכם. לכל אחד מכם לרודפי השלום ולנשיא טראמפ עצמו, תודה לכם".