נידון למאסר עולם (צילום: רויטרס)
נידון למאסר עולם | צילום: רויטרס

בית משפט פדרלי הרשיע הלילה (שישי) קצין CIA לשעבר בגין ריגול לטובת סין. קלווין מאלורי בן ה-61 יצר קשר עם אדם נוסף בעת ששהה בשנחאי, ועל פי האישום העביר לו מסמכים עם מידע רגיש ומסווג.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי גזר הדין: הקצין, קלווין מאלורי בן ה-61, העביר מידע מסווג במטרה לסייע למדינה זרה. הוא עומד בפני העונש המקסימלי בחוק, מאסר עולם בכלא. גורם אמריקני רשמי הבקיא בפרטי המקרה, אמר כי מדובר בפרצת אבטחה חמורה, החושפת את המאמצים האגרסיביים של סין לאסוף סודות רגישים של אמריקה.

הרשויות מצאו ארבעה מסמכים, מהם שלושה הכוללים מידע מסווג, מאוחסנים על טלפון חכם מסוג סמסונג גלקסי, בו עשה שימוש מאלורי לשם תקשורת חשאית עם איש הקשר שלו. איש הקשר היה מייקל יאנג, אדם אותו פגש מאלורי כאשר טייל בשנחאי בחודשים מרץ ואפריל של השנה שעברה.

מאלורי אמר ל-FBI בהודעה מיוזמתו, כי הגיע למסקנה שיאנג עובד עבור שירותי הביון הסינים. אחד המסמכים שנמצאו בטלפון הנייד "הכיל מידע על מאפיינים ייחודיים של אנשים שסייעו לממשל האמריקני", נמסר.

מאלורי עבד בעבר ב-CIA וכקצין בסוכנות הביון של משרד ההגנה האמריקני. הסיווג הביטחוני שלו פג בשעה שעזב את שירות המדינה, ב-2012.

בשבוע שעבר נעצר רון הנסן, קצין לשעבר בסוכנות הביון של משרד ההגנה האמריקני, בחשד שניסה לרגל לטובת סין. מוקדם יותר השנה, קצין CIA לשעבר, ג'רי צ'אן שינג ליי נתפס כשהוא זומם להעביר מידע לסין.