הפסגה ההיסטורית בין נשיא ארה"ב לשליט צפון קוריאה שהתקיימה היום (שלישי) מעוררת תגובות תומכות לצד תהיות רבות והטלת ספק ברצינות המנהיגים ובהצלחת המהלך לפירוק צפון קוריאה מנשק גרעיני. ג'און נחבר ג'אנג, מומחית לתרבות סחר בין ישראל לקוריאה, הסבירה בראיון ב"שש" כיצד דיווחו במדינה המבודדת על הפגישה והאם לדעתה אכן מדובר בעידן חדש ביחסי פיונגיאנג והמערב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"ההסכם אומנם לא היה מפורט כמו שרצינו אבל אני עדיין חושבת שזה היה צעד גדול מאוד", אמרה ג'אנג. לדבריה בצפון קוריאה דיווחו על עצם קיום הפגישה בין קים לטראמפ אך טרם על ההבנות שסוכמו. "מאמינה שבקרוב הם יפרסמו את התוצאות של המפגש", הוסיפה.

ג'אנג הוסיפה כי העובדה שבתקשורת בצפון קוריאה ציינו שקים טס לסינגפור במטוס סיני גם היא עשויה להעיד על תחילתו של עידן חדש ביחסי צפון קוריאה והקהילה הבינלאומית. "כשקים ביקר בגן הבוטני ובעוד מספר מקומות הם פרסמו את זה, זה אומר על דף חדש שמראים עולם שהוא מתקדם יותר מצפון קוריאה". ג'אנג טוענת שגם בדרום קוריאה יכולים להיות מרוצים לעת עתה, בין היתר בשל ההוצאות הכספיות האדירות שהושקעו בתרגילים הצבאיים המשותפים עם ארה"ב. "יכול להיות שמבחינת כלכלית מדובר בצעד חיובי", אמרה.