פומפאו. "אופציה צבאית בהחלט נשקלת" (צילום: רויטרס, חדשות)
מייק פומפאו | צילום: רויטרס, חדשות

ראש ה-CIA והמועמד לתפקיד מזכיר המדינה מייק פומפאו, נפגש עם רודן צפון קוריאה קים ג'ונג און, כך דיווחו הלילה (בין שלישי לרביעי) בוושינגטון פוסט. על פי הדיווח, הפגישה עסקה בהנחת היסודות לקראת הפסגה המתוכננת בחודש הבא של קים וטראמפ.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

את הידיעה העבירו שני גורמים רשמיים בממשל טראמפ, ששמותיהם נותרו חסויים. הפגישה נערכה בצפון קוריאה במהלך חג הפסחא, כשהגיע פומפאו לביקור סודי במדינה המסוגרת כדי לקדם את האפשרות לפסגה בנושא פירוק הגרעין הצפון קוריאני.

"הניסוי דבר סטנדרטי מאוד" (צילום: רויטרס, חדשות)
בדרך לפסגה היסטורית? | צילום: רויטרס, חדשות

בשבוע שעבר אמר פומפאו לוועדת יחסי החוץ בסנאט כי "אני אופטימי בנוגע ליכולת של ממשל ארה"ב להציב את התנאים לכך שהנשיא וקים ג'ונג און יוכלו לקיים את השיחה שתוביל לפתרון הדיפלומטי שארה"ב והעולם כולו כל כך זקוקים לו".

מוקדם יותר רמז טראמפ בפני עיתונאים כי לממשל הנוכחי "היו שיחות ישירות עם בכירים ברמה גבוהה מאוד בצפון קוריאה", אך לא סיפק פרטים נוספים.

"יש סיכוי שדברים ישתבשו ולא תהיה פגישה ואנחנו נמשיך ללכת בדרך העוצמתית שכבר צעדנו בה", הוסיף הנשיא. "אני באמת מאמין שהשיחות האלה מאפשרות רצון טוב, ואכן דברים טובים קורים. נראה מה יהיה. בסופו של דבר התוצאה היא זו שקובעת ולא העובדה שאנחנו חושבים על פגישה או מקיימים פגישה".

בעקבות דבריו של טראמפ הבית הלבן הוציא הודעה בה הובהר כי הנשיא לא שוחח באופן ישיר עם שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און. בהמשך ההודעה צויין כי אמנם המנהיגים לא שוחחו ביניהם אך השיחות התקיימו בין הדרגים "הבכירים ביותר".