פעם נוספת: רעשים מסתוריים בנציגות ארה"ב (צילום: RF123)
פעם נוספת: רעשים מסתוריים בנציגות ארה"ב | צילום: RF123

רעשים מסתוריים ומזיקים בנציגות ארה"ב בסין: עובד ממשל אמריקני המוצב בסין הוחזר לארצות הברית לבדיקות רפואיות לאחר שטען כי הוא סובל מרעשים וקולות בלתי מוסברים בסביבת עבודתו וכתוצאה מכך נגרם לו לחץ בראש. טענות דומות נשמעו בסוף שנת 2017 על ידיעובדי השגרירות האמריקנית בבירת קובה שהתלוננו על סימפטומים דומים. בעקבות כך צמצמה וושינגטון את הסגל הדיפלומטי המוצב במדינה. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שר החוץ של סין אמר היום (חמישי) כי לא נמצאו רמזים המאששים את ה"נזקים הקוליים" שהעובד, המוצב בעיר גואנגג'ואו שבדרום סין, טען כי הוא סובל מהם. האמריקני החל לסבול מרעשים וקולות חריגים ומלחץ בראשו, שעל פי בדיקות רפואיות עלול להוביל אף לנזקים מוחיים.
 
ממחלקת המדינה נמסר כי הסימפטומים הפיזיים שמהם סבל האמריקני התחילו להופיע בסוף שנת 2017 ועד לחודש אפריל 2018, אז הוא שב בחזרה לארצות הברית. מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפיאו התייחס למקרה וציין כי נשלחו צוותים רפואיים למקום וכי וושינגטון ביקשה סיוע ממשלתי סיני בחקירת המקרה.בוועידת עיתונות שבה השתתפו פומפיאו ושר החוץ הסיני ציין האחרון כי "סין חוקרת את המקרה, אך טרם גילתה את מקור הרעש המזיק". פומפיאו מצידו הוסיף כי מבדיקות רפאיות שנעשו עולה כי ישנם סימנים דומים מאוד לאלו שנמצאו אצל דיפלומטים אמריקניים שהוצבו בבירת קובה, הוואנה, שהתלוננו באוקטובר אשתקד על בעיה דומה.

האמריקניים שהוצבו בקובה טענו כי הרעש המוזר הוביל לבעיות מגוונות ביכולות הקוגנטיביות, בשמיעה, ויזואליות, שינה ועוד. ובעקבות המקרה החזירה ארצות הברית חלק מהדיפלומטים למדינה וצמצמה את הסגל הדיפלומטי המוצב בקובה.

"סין ממלאת תמיד אחר הנחיות אמנת ז'נבה בכל הקשור להגנה על דיפלומטים מארצות הברית וממדינות אחרות", אמר לו קאנג, דובר משרד החוץ הסיני.