אין תמונה
ארי אברמוביץ

ארי אברומוביץ בן ה-20 הוא נגן קלרינט מחונן מקנדה, וכשסיים את לימודיו בתיכון ניסה להתקבל למוסד לימודים יוקרתי בלוס אנג'לס. הפתעתו ואכזבתו כשקיבל מכתב דחייה היו גדולות – אולם לאחרונה גילה כי המציאות דווקא הייתה שונה בתכלית: את מכתב הדחייה לא שלח המוסד, אלא דווקא מי שהייתה אז בת זוגו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אברמוביץ קיווה לקבל מהמוסד היוקרתי מלגה לא רק כדי ששכר הלימוד ועלויות המחייה שלו יכוסו – שווי של עשרות אלפי דולרים – אלא גם כדי ללמוד מיהודה גלעד, אחד מנגני הקלרינט הטובים בעולם. רק שני תלמידים מכל רחבי העולם מקבלים את המלגה מדי שנה, אולם אברמוביץ האמין כי סיכוייו טובים. אולם אז הגיע מכתב הדחייה.

אברמוביץ וחברתו לשעבר נפגשו בשנת 2014 במהלך לימודיהם. השניים עברו לגור יחד, ואף הייתה לה גישה לחשבון האימייל שלו. כשגילתה כי התקבל לתוכנית, חששה כי הדבר יוביל לסיום מערכת היחסים ביניהם – ולכן מחקה את מכתב הקבלה שנשלח אליו, והשיבה בשמו כי החליט שלא ללמוד במוסד. לאחר מכן פתחה חשבון אימייל פיקטיבי בשמו של גלעד, ממנו שלחה לבן זוגה מכתב בו נאמר לו כי לא קיבל את המלגה היוקרתית, אולם יוכל לקבל סבסוד חלקי בסך 5,000 דולרים – סכום שידעה שלא יספיק לאברמוביץ ויוביל לכך שלא ילמד במוסד המרוחק.

"הרגשתי מרוסק", אמר אברמוביץ. "הייתי כל כך מלא מוטיבציה ורציתי את זה כל כך. הייתי מאוד מאוכזב". רק חודשים ארוכים לאחר מכן, כשקיים אודישן נפרד מול גלעד, התגלתה האמת - כשהשניים החליטו לשאול זה את זה מדוע נדחו. בדיקה נוספת העלתה שחשבון האימייל של גלעד ממנו נשלח המכתב היה פיקטיבי, ובהמשך התגלה כי מספר הטלפון לשחזור הסיסמה היה של חברתו לשעבר של אברמוביץ.

אברמוביץ החליט לתבוע את בת הזוג לשעבר. "לגלות שהאדם שסמכתי עליו יותר מכל ושאהבתי היה אחראי למה שקרה הרגיש כמו סכין בגב ובלב בו זמנית", הסביר. בית המשפט המקומי פסק השבוע כי עליה לפצות אותו ביותר מרבע מיליון דולרים, לאחר שנקבע כי חיבלה בקריירה שלו ביודעין.