הסעודה בין המנהיגים במלון בסינגפור (צילום: SKY NEWS, חדשות)
הסעודה בין המנהיגים במלון בסינגפור | צילום: SKY NEWS, חדשות

הפגישה ההיסטורית בין קים ג'ונג און לנשיא דונלד טראמפ שמתקיימת היום (שלישי) נכנסת לחלקה השלישי: לאחר שנפגשו ביחידות, ואז דנו עם יועציהם הבכירים ביותר, שני המנהיגים סעדו יחד בארוחת הצהריים שהתקיימה במלון בסינגפור. למרות שלפי התרבות הקוריאנית לא נוהגים לדבר ולאכול באותו זמן המנהיגים המשיכו לשוחח בענייני המשא ומתן ולדון בצעדים להמשך.‎‎

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כשהמנהיגים התיישבו לקראת הסעודה הסלטים כבר היו על השולחן. הנשיא טראמפ ישב במרכז השולחן כשלצדו יושבים יועציו: מייק פומפיאו ושרה האקבי. ממול לטראמפ ישב קים ג'ונג און כשלצדו יועציו ומסביב הרבה עיתונאים. שפים שמעורים בתפריט הארוחה אמרו שהוא כולל את כל הדברים שאמורים להיות במזון, דבר שלהרבה אזרחים בצפון קוריאה אין דרך להשיג והם כנראה לעולם לא יטעמו ולכן התפריט לא יפורסם בקוריאה הצפונית כמו שסוקר במערב.

התפריט שיאכלו המנהיגים בארוחה (צילום: חדשות)
התפריט שיאכלו המנהיגים בארוחה | צילום: חדשות

על פי התרבות הקוריאנית לא נהוג לדבר ולאכול באותו הזמן, עת למזון ועת לדיבורים, אבל מתכנני הוועידה במלון בסינגפור מכוונים לארוחת צהריים שבה המנהיגים ואנשי הצוות שלהם ימשיכו בשיחות - אולי באווירה פחות רשמית. אז מה הם יאכלו?

הבית הלבן פרסם את התפריט - למנה ראשונה יוגש קוקטייל פירות ים עם סלט אבוקדו, מנגו ירוק מבושל עם רוטב דבש ליים ותמנון טרי בצד, מלפפון ממולא בסגנון קוריאני. במנה העיקרית המנהיגים יקבלו צלעות בקר עם תפוחי אדמה וברוקולי ברוטב יין אדום. בנוסף שילוב של בשר חזיר ברוטב חמוץ מתוק עם אורז מטוגן ברוטב צ'ילי מתוצרת ביתית דגים קלויים ברוטב סויה עם צנון וירקות. למנה אחרונה יקנחו המנהיגים בגנאש שוקולד מריר, גלידת וניל "האגנדאז" עם דובדבנים וטרופזיין - סוג של בריוש עם קצפת בפנים.