הסוס הגבוה והסוסה הנמוכה (צילום: CNN)
הסוס הגבוה והסוסה הנמוכה | צילום: CNN

כשמשפחת גילברט מוויסקונסון בארה"ב קנתה את ג'ייק מבן משפחה, הוא היה רק סייח צעיר אך כבר שקל 110 קילוגרמים: "הוא היה נראה עם גניטיקה טובה וזה בדיוק מה שאנחנו מחפשים", סיפר ג'רי גילברט, דור חמישי למגדלי סוסים. אבל שום דבר לא הכין אותו למה שקרה בהמשך.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ג'ייק המשיך לצמוח וכשהגיע לגיל 7 הבינו בחווה כי מדובר בתופעה עולמית והזמינו את הצוות הרשמי של ספר השיאים של גינס. ב-2010 זה הפך לרשמי: ג'ייק התנשא לגובה של יותר משני מטרים ושבר את שיא גינס.

"הוא לא רק חיה, הוא כמו בן משפחה", מספר גילברט. "קשה מאוד להבין מתמונה עד כמה ג'ייק גדול. בגלל זה, כשאנשים נתקלים בו לראשונה אפשר לראות על הפנים שלהם יראת כבוד. אפילו על הפנים של אנשים שמבינים בסוסים".

אצבעונית (צילום: CNN)
אצבעונית | צילום: CNN

כדי להעניק פרופורציה מסוימת לגודלו של ג'ייק הוא הופגש עם סוסה מיוחדת אחרת, אצבעונית - הסוסה הנמוכה בעולם.

כשהיא מתנשאת לגובה של 44.5 סנטימטרים בלבד (165.5 ס"מ פחות מאשר ג'ייק) אצבעונית היא הסוסה הנמוכה ביותר בעולם. אצבעונית היא סוסה מיניאטורית, ואם זה לא מספיק היא גם "גמדה" - לצורך השוואה: כשסייח מיניאטורי נולד הוא מתנשא בממוצע לגובה של כ-50 ס"מ, 5.5 ס"מ גבוה יותר מהגובה הנוכחי של טמבולינה.

"בתהחלה חשבתי שאופוסום פרץ לאורווה", מספרת הבעלים של אצבעונית, קיי גוסלינג, על היום בו נולדה הסוסה. "לא האמנתי למה שאני רואה. אבל למרות הגודל שלה היא חסרת כל פחד: תמיד עומדת על שלה ולא נראה שהיא בכלל מודעת לגודל שלה".